Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Wygenerowanie słownika (domyślam się hasła)

  1. #1

    Domyślnie Wygenerowanie słownika (domyślam się hasła)

    Witam,
    jakiś czas temu założyłem hasło na archiwum rar i zapomniałem.
    Hasło to logitech. Gdzieś wstawiłem cyfrę i któreś litery były duże. Litery mogły być też poprzestawiane. tzn nie tworzyły słowa logitech. Lecz hasło składało się z nich. Proszę o pomoc w wygenerowaniu słownika który będzie zawierał te wszystkie kombinacje.

  2. #2

    Domyślnie Backtrack 5

    Jeżeli ci zależy i chcesz się trochę pobawić to dobrym sposobem na wygenerowanie słownika jest backtrack 5. ściągasz wypalasz obraz płyty bootujesz. Włącza sie po chwili tryb tekstowy. Wpisujesz startx i backtrack przechodzi do interfejsu graficznego. W lewym dolnym rogu klikasz na ikone konsoli. No i zaczynamy. W konsoli wpisujesz cd pentest/passwords/crunch i enter. Następnie ./crunch (ilość znaków w haśle np od 4 do 7) 4 7 (znaki uzyte w haśle (np ghjyur4532) -o /root/Desktop/slownik.txt no i enter. Nie powinno się długo generować. Trochę ułatwię i napisze ci komendę dla twojego hasła ./crunch 8 8 logitech -o /root/Desktop/slownik.txt. Po wygenerowaniu słownik będziesz miał na pulpicie. Możesz go skopiować na windowsowską partycje i po odpaleniu windy robisz sobie dalej co chcesz. Sorry wielkie nie doczytałem że gdzieś w haśle jest liczba. Komenda będzie inna. I dużo miejsca zajmie taki słownik, nie mówiąc już o czasie generowania, chyba że wiesz jaka to była liczba.
    Ostatnio edytowane przez zibi860810 : 01-17-2013 - 09:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj