Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z Wep w sieci , nie ma rutera laptop jako AP

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Problem z Wep w sieci , nie ma rutera laptop jako AP

    SIEC KOMPUTER-KOMPUTER
    Mam nastepujacy problem z Wep .Chodzi mi w takiej sieci gdzie sa np. dwa laptopy ktory jeden robi za Ap oraz udostepnia swoj dysk a drugi sie do niego podlacza i pobiera np pliki z dysku.

    Tradycyjne metody np w ten sposob nie daja rezultatow.

    airodump-ng -w nazwa -c np.6 ath0
    aireplay-ng -0 10 -a sieci testowa -c Mac Clienta ath0
    aireplay-ng -3 -b siec testowa -h mac clienta ath0

    Czy za pomoca aircrack darady jakos ugrysc wep tego laptopa ktory robi za AP
    Nie wiem za bardzo co wpisac w consoli zeby aireplay prawidlowo zrobil co do niego nalezyMoze jakas podpowiedz?
    Ostatnio edytowane przez hazi : 04-30-2008 - 10:21

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tzn sprecyzuj dokladnie konstrukcje sieci... to jest siec Ad-Hoc czy SoftAP plus normalny klient na drugiej maszynie?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    To jest siec Ad-Hoc plus client
    Ostatnio edytowane przez hazi : 04-30-2008 - 20:29

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie ma czegos takiego... w sieci ad-hoc nie ma rozroznienia na klienta i AP... w ad-hoc kazdy jest na zmiane wezlem zarzadzajacym i nigdy nie wiadomo ktory to tak na prawde (z punktu widzenia uzytkownika).

    Co do lamania WEP w takiej sieci - nie wiem czy jest co lamac... o ile pamietam (musze sprawdzic) w AD-HOC kazda stacja ma wpisany klucz i odbiera pakiety idace w ramach tego samego ESSID. Jesli po zdekodowaniu pakietu zaobserwowany ICV i obliczony ICV sie nie zgadza to pakiet jest po prostu porzucany i tyle - dokladnie tak samo jak robi sie to w wypadku sieci w trybie managed... musialbym dokladnie poszukac ale tak mi cos swita ze mniej wiecej to bedzie to.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Ja taka mysl przyjalem na podstawie airodump ktory wyraznie pokazuje kto jest AP i client.Bo jak sie konfiguruje pod wind taka siec to trzeba ustawic kto bedzie ap a kto client.Na kazdym laptopie robi sie inne poprostu ustawinia no chyba ze ktos lubi robic w ten sposob ze co chwile zmienia ustawnie raz tak raz tak to wtedy rzeczywscie nie wiadomo kto w koncu jest ap .Nie wiem moze zle to wszystko rozumiemZeby sie polaczyc to do laptopa co robi za AP trzeba podac klucz sieciowy.Ogolnie jest co lamacChodzi mi o to dokladnie http://www.wifi-live.pl/node/166 Karte mozna przestawic zeby robila za AP.
    Ostatnio edytowane przez hazi : 05-01-2008 - 10:23

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Prawie kazda karta i kazdy komp moze robic za AP - w linuxie to banal (1 polecenie), w windows trzeba kawalek softu. Jesli jednak komp robi za AP to jest to tzw. soft-ap i wszystkie triki zwiazane z atakowaniem zwyklych sieco majacych AP maja zastosowanie i tutaj... jesli to siec ad-hoc to nie ma mowy o AP nawet software'owym.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-08-2010, 21:26
  2. Ubuntu+laptop problem z grafiką
    By javaman in forum Linux
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 04-17-2008, 08:51
  3. Prosze O Pomoc Problem Z Wep
    By Rosol88 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 02-08-2008, 21:46
  4. Kompy w sieci sie nie widzą :/
    By soovek in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-07-2008, 13:11
  5. klasy sieci...czegos tu nie rozumiem + osi and tcp/ip
    By ironwall in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-23-2007, 21:11

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj