Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Program komunikujący się z serwerem, pakiety

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Program komunikujący się z serwerem, pakiety

    Cześć,

    Próbuję rozwiązać pewien problem związany z wysyłaniem pakietów. Program jakiego używam to MetaTrader 4 (trading na rynku Forex). Za każdym razem gdy wysyłam zlecenie, do serwera mojego brokera wysyłane są informacje o tym zleceniu - oczywiście zaszyfrowane. Czy jest jakiś sposób na wychwycenie tych pakietów przed zaszyfrowaniem i częściową ich zmianę? Czy zależy to od programu? (ogólnodostępny, gdyby komuś chciało się to sprawdzić). Generalnie chodzi o to, że wysyłane jest nie tylko to, co ja sam ustawiam. Nie jestem biegły w tych sprawach, ale jeśli podacie mi jakiś trop to postaram się nim podążać, nie proszę o gotowca.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czy wiadomo jakim algorytmem sa szyfrowane dane?
    Przechwycic przed zaszyfrowaniem to tak srednio, bo program sam sklada dane w calosc i wysyla wiec musialbys sie wpiac bezposrednio w program (jakos). Czy to jest mozliwe? Nie wiem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się że szyfrowane są za pomocą SSL (TLS?), ale nie jestem pewien. Spróbuję się dowiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    O bezpieczeństwo sieci bym się raczej nie cykał, jeżeli wyjdzie że firma brokerska dała na tym polu ciała, to powinni Ci sypnąć z ubezpieczenia
    Ewentualnie możnaby nieinwazyjnie ich sprawdzić i powiedzieć konkretnie, napisz na PW,

    Na Twoim miejscu bardziej bym się obawiał o bezpieczeństwo Twojego komputera, spyware.

    Jeżeli chcesz zabezpieczyć się przed podsłuchiwaniem sieci z których korzystasz, zainwestuj 50zł miesięcznie, kup VPS z windowsem, łącz się z nim przez szyfrowany zdalny pulpit i dopiero z niego wykonuj wszystkie operacje brokerskie.
    Będziesz miał tak bezpiecznie jak bezpieczny jest program open-source do obsługi szyfrowanego zdalnego pulpitu,
    czyli teoretycznie bezpieczeń niż używanie "MetaTrader 4" prosto z PC'ta.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    zapytam inaczej - po co chcesz wiedziec co idzie w polaczeniu... po to masz program aby wysylal co trzeba, dane docieraly na czas itd.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Nie podejrzewam brokera o machlojki - widzę że powinienem to wyjaśnić bardziej szczegółowo. Otóż w takim programie można uruchomić pewien skrypt wykonujący się powiedzmy co sekundę, który niektóre operacje będzie wykonywać za nas. Takie skrypty są legalne, a możliwość ich programowania przychodzi wraz z platformą MetaTrader. Wyczytałem ostatnio, że wśród pakietów wysyłanych przez program może być też wiadomość czy użytkownik takiego skryptu używa czy nie - i o manipulację tą częścią pakietu mi chodziło.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-04-2009, 17:57
  2. pakiety gratuitous
    By markossx in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 10-21-2008, 09:21
  3. aireplay - pakiety
    By endriu1987 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 09-20-2008, 19:22
  4. Niezbędne pakiety.
    By kuban in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-17-2008, 23:41
  5. Pakiety
    By mf_cas in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 02-20-2007, 16:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj