Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Hash codes

  1. #1

    Domyślnie Hash codes

    Witam serdecznie.
    Wczoraj zyskalem dostep do bazy danych z pewnego forum.
    Bardzo zalezy mi na pozyskaniu hasel do kont uzytkownikow zarejestrowanych na tym forum, lecz tutaj zaczynaja sie schodki - sa one kogowane hash code, a zlamanie takiego kodu nie jest proste.
    Na poczatku nawet ladnie bylo, bo te starsze konta byly kodowane w MD5, a stron z decoderami jest od zawalenia, lecz po pewnym czasie zaczely sie nowsze konta, ktorych hasla sa kogowane w nieznany przeze mnie sposob.
    Przykladowe haslo:
    Kod html:
    $H$9mDL/Tg73/DwfHbTQoj/NhM0FSYnmI1
    Szukalem pare dobrych godzin i nie znalazlem rozwiazania na rozszyfrowanie tego hasla, dlatego szukam tutaj, gdzie wiekszosc z was ma zapewne wieksze doswiadczenie z tymi sprawami.
    Bede wdzieczny za pomoc!

    PS. Jestem nowy na waszym forum, dlatego prosze mi wybaczyc, jesli wybralem zly dzial.

  2. #2

    Domyślnie

    Do złamania tego # potrzeba znać użytego algorytmu. Proponowałbym założyć konto na portalu, pobrać jego hasz i sprawdzić jaki algorytm daje ten wynik.

    Szyfrowanie może być jednokierunkowe więc na podstawie samego haszu raczej ciężko to zrobić - no chyba, że Nostradamusowi: )

  3. #3

    Domyślnie

    Gosciu,wlamales sie do mnie na forum-rozpruwaczknurow.xaa.pl,ale musze Ci powiedziec ze Ty masz 15 lat nie wiecej,skoro nie wiesz ze hasel kodowanych w md5 nie rozkodujesz. Gdybym Cie znalazl za to co mi na forum namieszales i amxbans to mialbys przechlapane,no ale nic kretyni sie rodza tak wiec nic na to nie poradze. Teraz mi sie juz nie wlamiesz,

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Naprawde nie wiem jakim cudem osoba o tak niskiej wiedzy na temat kodowania mogła złamać hasło gdzie nawet nie wie jaki rodzaj kodowania jest powszechnie znany, długo musiałeś się pewnie męczyć i pisać na setkach for o pomoc. Jedyny błąd jaki popełniłem to ustawienie zezwolenia na łączenie się z bazą danych z zewnetrznych hostów. Stawiam że włamałeś się metoda brute-force ewentualnie poprzez exploit na forum przema a dalej do amxbans.

  5. #5

    Domyślnie

    "osoba o tak niskiej wiedzy", "tylko kretyn"

    To kim wy jesteście skoro taka osoba tak łatwo was przechytrzyła ? wstyd: P

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj