Witam,

mam dziwny problem z Facebookiem....

- mam ustawioną podwójną autoryzację i dość silne hasło, niedawno zmieniane. (przeed chwilą zresztą też...)
- mam ustawione powiadamianie na email o próbach logowania (brak prób)
- nie mam żadnych dziwnych wpisów z historii logowania oraz nieznanych zalogowanych urządzeń (tylko 2 moje sztuki - komputer + telefon).
- nie mam wirusów ani syfu na kompie (testowane AVG i MBAM - zero zagrożeń)
- nie mam żadnych wtyczek czy dodatków w Chrome (tylko podstawowe - uBlock, Quick JS Switch i wtyczki do Google Docs i Google Drive)
- nie mam żadnych dziwnych aplikacji na telefonie (Blackberry Q10)
- komputer był wyłączony, bez dostępu osób trzecich (mieszkam sam).
- telefonu nie udostępniałem nikomu, dokładnie wiem, gdzie przebywałem w tym czasie i z kim.

Teraz problem - ktoś z mojego konta FB, wczoraj (31.12.2017, g.23:00), skomentował obraźliwie zdjęcie osób, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Podobno, bo dostałem tylko screenshot i kilka odpowiedzi z pogróżkami z różnych kont z jednej rodziny.

Jak to jest w ogóle możliwe? I co dalej robić?

Przychodzą mi do głowy dwie opcje:

1) Telefon zalogował się do podstawionego routera Wi-Free, który przechwycił login/sesję/komunikację i wykorzystał dane do komentowania? Pytanie, komu by się chciało tak kombinować, żeby kogoś nazwymyślać; Ewentualnie jakiś dziwny błąd z tym związany
2) Osoby które się do mnie zgłosiły wybrały mnie na chybił-trafił i chciały w jakimś celu zastraszyć, choć do żadnych propozycji nie doszło (być może dlatego, że sam zasugerowałem zgłoszenie sprawy na policję - bo przesłana treść podpadała pod groźby karalne).