Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: [WinAPI] Zapisywanie drukowanych dokumentów

  1. #1

    Question [WinAPI] Zapisywanie drukowanych dokumentów

    Mam taki mały problem. W WinAPI piszę już od dłuższego czasu, w związku z czym mam już duże doświadczenie, i zainteresowało mnie nieco co innego. Mianowicie postanowiłem sobie, że napiszę program, który odbierze informację o wysłaniu dokumentu do drukarki, przechwyci ten dokument, i zapisze w tymczasowym folderze, czyli Temp. Niestety na chęciach się skończyło, bo nie udało mi się znaleźć niczego dotyczącego mojego problemu. Podejrzewam, że należałoby użyć WMI, ale nie wiem czy na pewno. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak się za to zabrać? Prosiłbym o jakieś linki do MSDN-u, albo do jakichś tutoriali Z góry dzięki

    PS. Piszę w C++

  2. #2

    Domyślnie

    nie chce teraz mi sie szukac, moze zrobie to jutro ale mysle ze dobrze by bylo gdybys sam sprobowal na msdn tego wyszukac. zacznij od funkcji obslugujacych drukarki i czytaj. trafisz na cos.

  3. #3

    Domyślnie

    Oj, szukałem, szukałem Zawsze przed założeniem tematu szukam, tym razem zajęło mi to już któryś dzień, i na nic nie trafiłem. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście, znalazłem coś o WMI, nawet kilka metod o drukarkach. Nigdzie jednak nie udało mi się znaleźć jak pobrać ścieżkę do dokumentu który jest drukowany albo raczej jak pobrać zawartość tego dokumentu (to chyba HDC było). Dzięki za zainteresowanie tematem i prosiłbym o spełnienie Twojej obietnicy

  4. #4

    Domyślnie

    getjob, enumjob. przeczytaj dokladnie i zobacz co mozesz otrzymac w strukturach.
    hint: pDocument
    Pointer to a null-terminated string that specifies the name of the print job (for example, "MS-WORD: Review.doc").

    co do tego co ty chcesz zrobic to musial byc poprostu podejrzec nazwe pliku i go skopiowac lub dodac prace do drukarki i wydrukowac do pliku. tak mi sie przynajmniej wydaje.
    Ostatnio edytowane przez ocb : 06-06-2012 - 19:42

  5. #5

    Domyślnie

    EnumJobs byłaby super. Nie wiem jakim cudem uciekła mi ta cześć MSDN'u Tylko są 2 problemy.
    Pierwszy: przykład, który tam jest podany, nie zawiera ścieżki do pliku, tylko tytuł dokumentu, a poza tym, nie zawsze drukuje się zapisany plik, czasem tylko skopiujesz to do notatnika i wydrukujesz od razu, bez zapisywania. Drugi: jak wyłapać moment, kiedy user zaczyna coś drukować?

    Tak więc myślę że najlepiej byłoby zdobyć coś takiego jak HDC, aby móc zrobić "zrzut" tego HDC (to potrafię), i zapisać do dowolnego pliku. Jak coś takiego osiągnąć?

  6. #6

    Domyślnie

    ło matko, a że niby gdzie ty chcesz tą zawartość pliku przechwycić? z ekranu? pamiętaj że wydrukiem zajmuję się serwer -.-
    odnosnie tego notatnika to i tak poprostu to przetestuj. otworz notatnik, wpisz, drukuj i zobacz co pokaże ci pole struktury które ci podesłałem. dodam ze napewno nie bedzie puste -.-
    Ostatnio edytowane przez ocb : 06-07-2012 - 08:03

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj