Witam, powoli sie przymierzam do napisania pajaka internetowego w perlu. Mniej wiecej mam juz opracowany schemat dzialania, mam tylko kilka nie dajacych mi spokoju pytan.

1. teraz tak to sobie obmyslilem ze bede mial kilka skryptow, kazdy z nich bedzie zajmowal sie swoja czescia przetwarzania danych, kazdy z nich bede mogl uruchamiac w roznych odstepach czasu, czy to ma sens ? czy nie lepiej i bardziej "profesjonalnie" bedzie wszystko zawrzec w jednym kodzie ?

2. zapisywanie wynikow, chcialbym aby niektore skrypty zapisywaly wyniki w postaci odwiedzonych / odfiltrowanych url a inne skrypty w postaci textu, zastanawiam sie jaki sposob bedzie najlepszy, czy po prostu zapisywac otrzymane dane w pliku txt a pozniej w kolejnym skrypcie otwierac go i przetwarzac zawarte w nim dane linijka po linijce? czy tez lepiej bedzie caly plik na poczatku danego skryptu wrzucic w tablice ? a moze lepiej bedzie juz od samego poczatku wyniki zapisywac w bazie danych np mysql ? - zastrzegam ze ma to byc prosty pajak przechodzadzy po forum

Nie mam zadnego doswiadczenia z perlem, poza przeczytaniem ksiazki 100 sposobów na tworzenie robotów sieciowych, planuje raczej zlepic kod z roznych skryptow + samemu dopisac brakujace funkcje.

Zamierzam korzystac z WWW::Mechanize,HTML::TokeParser,HTML::TreeBulider,