Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Jakiego kupic laptopa do pracy ?

  1. #1

    Domyślnie Jakiego kupic laptopa do pracy ?

    Witam
    Zamierzam kupic laptopa dobrego do programowania.
    Nie znam sie za bardzo na komputerach i laptopach ale orientuje sie ze powinny miec duza rozdzielczosc, dobry procesor (najlepiej 4 rdzenie), podswietlana klawiature i matowa matryce. I najlepiej jak by bateria trzymala jak najdluzej. Wiem ze ciezko znalezc cos co mialo by wszystkie te funkcje wiec :
    Co polecacie ?
    Ostatnio edytowane przez Foud : 02-07-2012 - 19:09

  2. #2

    Domyślnie

    Ile chcesz wydać? Nowy czy śmigany?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  3. #3

    Domyślnie

    Nowy, do 3k PLN. Upatrzyłem już sobie Toshibe Satellite L750-17P

    15,6- cala (1 366 × 768)
    Intel Core i7-2670QM
    4 GB DDR3 RAM
    640 GB Twardy dysk
    NVIDIAŸ GeForceŸ GT 525M med CUDA™-teknik 1GB
    Full HD via HDMI
    Głośniki - oknyo
    Podświetlana klawiatura

    Wewnętrzne tryby wideo * INTERNAL_VIDEO_MODES_AVAILABLE *
    rozdzielczość: 1366 x 768
    Maksymalna liczba Wewnętrzne tryby wideo Rozdzielczość: 2048 x 1536
    Maks. częstotliwości odświeżania: 100 Hz
    Bez przeplotu (bez przeplotu) rozdzielczość przy maks. częstotliwości odświeżania: 1920 x 1200



    (laptop z opisem na Szwedzkiej stronce )
    Toshiba Satellite L750-17P 15,6-tums underhållningslaptop med i7-processor!
    Ostatnio edytowane przez Foud : 02-08-2012 - 07:33

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Napisal bym "tak tylko w Erze"

    1366 x 768 - troche malo, to ze ma FullHD po HDMI itp. to raczej male pocieszenie. Obecnie pracuje glownie na 1440x900 i to jest malo, wczesniej mialem sprzety z rozdzielczoscia glownie 1680x1050. Obecnie najwygodniej jest podpinac jeszcze dodatkowy monitor i przykladowo w Visual Sudio w takiej konfiguracji dopiero zaczyna sie wygodnie pracowac.

    W co ja bym celowal ? Wlasnie tak jak pisales matryca matowa o podwyzszonej rozdzielczosci, jak dal mnie moglo by byc i i5 Nie wiem po co cztery rdzenie Co do RAM-u to jest tani wiec na przyszlosc mozna pomyslec i o 8GB - przydatne przy wirtualizacji...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  5. #5

    Domyślnie

    A o co chodzi z ta rozdzielczością ? Po co ona ma być jak największa ? Przecież nawet przy 1366 x 768 ładnie wszystko wygląda na monitorze.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Po to aby zmiescic jak najwiecej kodu w jednym oknie - prosciej sie pisze jak wiecej widac i nie trzeba przewijac...

    Hint - kupujesz monitor 24" i wiekszy, obracasz go pionowo (tak jak kartka A4) i na tym masz kod zrodlowy a na laptopie (albo drugim takim ekranie) dokumentacje, narzedzia, przegladarki itp...

    Mowie o czyms takim jak to
    http://www.notgeeklycorrect.com/wp-c...s/DSC00413.JPG

    Wiekszosc moich znajomych leci na 2-4 monitorach juz teraz... docelowo chcialbym miec takie jak ponizej ale sporo wody uplynie zanim bede tyle ekranow potrzebowal
    http://4.bp.blogspot.com/-naPXVld3Fq...ading-desk.jpg

    Hint 2 - sa fajne adaptery USB->VGA, daja przyzwoite rozdzielczosci i do jednego kompa mozna podpiac nawet 8 takich urzadzen (zaleznie od modelu), kazde do 2 ekranow jednoczesnie, wiec majac laptopa z wbudowana karta podpinasz jeden monitor i masz juz dwa... dodajesz jeden adapter i nastepne 2 ekrany - masz 4 w uzyciu... pytanie tylko czy masz tyle miejsca w pomieszczeniu aby calosc logicznie rozmiescic?
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-08-2012 - 09:05
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    :O Nie no, to już czysta przesada, ale na drugiej fotce całkiem sympatyczne stanowisko. No cóż, jeśli chodzi tylko o takie walory większej rozdzielczości monitora to kupie ten co sobie wybrałem, po co mam kupować dodatkowy monitor tylko po to żeby zmieściło się na nim więcej kodu jeśli mogę sobie przewijać. Na większym ekranie tez trzeba przewijać tylko ze mniej. Fakt ze lepiej się człowiek orientuje ale monitory to nie gazeta

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehe... no coz... kiedys tez tak myslalem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Owszem mozna sobie przewijac tylko jak widziales jakiekolwiek IDE to na okienko kodu jest zazwyczaj bardzo malo miejsca, do tego z samego IDE masz jeszcze kilka okien itd. ktore musisz upchac i je wygodnie przenosci sie na drugi monitor.

    Pytales dlaczego to dostales odpowiedz, jak mozesz przewijac to po co pytac o laptopa dla programisty. Ja uzywam obecnie C2D 2.4 GHz (MacBook Pro) i jakos potrzeby zmiany na razie nie widze Jedynie co bym chcial to wieksza rozdzielczosc tak jak mialem w poprzednim Dell-u, bo to jest najbardziej upierdliwe przy programowaniu. Niby mozna podlaczyc drugi monitor i ta robie jak mam mozliwosc, ale nie zawsze wlasnie taka mozliwosc istnieje...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dokladnie to samo u mnie... MBP 13" (bo czesto go nosze ze soba - model majacy prawie 3 lata) tez C2D tylko RAM podbilem do 8GB bo uzywam sporo wirtualek a na biurku dodatkowo monitor 24" podpiety i wtedy mozna kodzic.

    Na lapku przegladarka, terminal itp, IDE do pisania na duzym ekranie, wszystkie zbedne panele wylaczone aby widziec maksymalnie duzo kodu w jednym oknie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj