Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: początkujący, proszę o pomoc.

  1. #1

    Domyślnie początkujący, proszę o pomoc.

    Siemka. Chciałbym zacząć przygodę z hackingiem. Moim celem jest nauczyć się włamywania się do innych komputerów, stron, tworzyć programy, strony. Jestem w tym temacie kompletnie zielony, więc proszę o wyrozumiałość Czytałem na forum trochę i w wielu przypadkach kiedy ktoś pytał jak rozpocząć przygodę otrzymywał odp, że musi znać angielski i jakiś język programowania. Z angielskim jest u mnie dobrze, mam wysoki poziom, gorzej z językiem programowania xd nic z nie umiem. Czytałem, że na początek jeden z najlepszych to Perl. Mam pytanie czy są jakieś kursy online, żeby się go nauczyć, czy trzeba kupić jakąś książkę do nauki tego? Jak to wgl jest? I prosiłbym też o jakieś linki z informacjami, które powinienem poczytać zanim zacznę przygodę z hackingiem. Chcę to traktować jako hobby. Proszę o odpowiedzi i z góry dzięki
    PS: myślałem nad kupnem książki z płytami cd "Szkoła Hakerów", co o niej myślicie? Czy nie jest za trudna na początek? Widziałem w spisie treści kilka zagadnień, które mnie zainteresowały.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do Perl'a to jest na prawde przystepny ale pozniej dosc ciezko sie przesiasc na inny bo zbyt wygodnie sie w Perlu pisze
    W dziale o Perlu prowadzilem krotki kursik - podstawy zupelne ale chyba 3 czesci sie pojawily.

    Co do 'Szkoly Hakerow' - edycja 2 jest na prawde dobra, wiele rzeczy zmieniono i poprawiono (nie tylko redakcyjnie)... mam cala serie ale nie mam kiedy dokonczyc czytac niestety - zycie przejelo paleczke
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    to jaki polecasz inny język? a czy "Szkoła Hakerów" nadawałaby się dla mnie jeśli jestem kompletnie zielony w tych sprawach? są tam opisane rzeczy od podstaw?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    SH nie opsuje od podstaw, pewna wiedze trzeba juz miec.
    Co do programowania - http://hack.pl/forum/faq/9477-faq-ja...Bdraft%5D.html
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie z takim wyjątkiem że chce się mierzyć się z kimś doświadczonym, a mianowicie kuzynem który jest po studiach informatycznych. Pytam was bo on nie chce mi pomóc bo jak twierdzi "jak sam nie poszukam informacji i sam się nie będę uczyć to niczego nie zapamiętam" z jednej strony popieram to, ale jakieś minimum by się przydało. No i czy nauka Perl będzie przydatna przy walce 1vs1?

    P.S. Czy Ubuntu 11.10 będzie dobrym systemem na taką zabawę?
    Ostatnio edytowane przez realnightmare : 01-28-2012 - 09:26

  6. Domyślnie

    Cytat Napisał loleczeek Zobacz post
    to jaki polecasz inny język?
    Ja polecam Asembler i moją książkę do niego: Asembler. Leksykon kieszonkowy. Książka jest napisana prostym językiem. Po niej nauczysz się pisać trojany, keyloggery, ale także nieszkodliwe programy np. prosty kalkulator czy edytor tekstu. Format książki (kieszonkowy) pozwoli Ci ją zabrać wszędzie, np. do autobusu czy do szkoły.
    Pozdrawiam, 0DFh

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Assembler to nie jezyk dla osob ktore nie maja pojecia o programowaniu, architekturze komputerow i systemu... owszem super sprawa jak juz czlowiek wie co robi ale nie na poczatek.

    Jeszcze jedna kryptoreklama Twojej ksiazki i bedzie ban.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. Domyślnie

    to tez zalezy co bedziesz chcial w przyslosci "hakowac"
    jesli serwery www, stronki, to najbardziej przyda Ci sie znajomosc php, na bledach w skryptach w nim napisanych opieraja sie ataki lfi rfi xss,i inne;p
    aczkolwiek polecam nauke c/c++
    spotksz sie tu z takimi bledami jak format string, buffer overflow itp, ktore są poważnymi błedami i mogą prowadzic do przejecia systemu, ale zeby moc jeszcze je w pelni wykorzystac przydalyby Ci sie podstawy assemblera
    wiec długa droga przed Tobą ale nie załamuj sie xd
    ale nawet jak juz nayczysz sie assemblera zobacz jak wyglądają błedy buffer overflow w przeglądarkach takich jak firefox
    o ile exploitacja prostego programu np proftpd czy jakiegos chinskiego sori tong wydaje sie nie byc problematyczna to tutaj jest to masakryczne xd
    aha i do c/c++ przydała by Ci się dobra znajomosc winapi, przyda Ci sie jesli bedziesz chcial zajac sie crackingiem troche
    PS:naucz sie c/c++ (bo to podstawa w hackingu) olej perl'a (narazie) no i php , szukaj w googlach takich zagadnien jak sql injection, lfi, rfi, os command injetcion "ogoleniet to wpisz sobie ataki na www", skanowanie portow, omijanie firewalli, a jak juz posiadziesz wiedze z c/c++ zacznij szukac o buffer overflow itp
    mysle ze to rozsądna kolejność
    pozdro i wytrwałości
    aaa no i bym zapomnial przeczytaj cos na tema dzialania sieci
    Ostatnio edytowane przez matmat0123456789 : 01-28-2012 - 17:43

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na hackingu się nie znam, jestem tylko kodojebem (na domiar złego przeciętnym).
    Wydaje mi się jednak, że samo przełamanie zabezpieczeń nie wyczerpuje zagadnienia.

    Przejście zabezpieczeń to jedno, dzięki narzędziom typu metasploit, ten etap może sprowadzić się do kilku chwil.
    Pytanie, co potem? Co zrobić gdy uzyskamy dostęp do systemu? Jak się po nim poruszać? Jak zebrać interesująca nas informacje?
    Jak te informacje wyeksporotwać? Jak uniknąć wykrycia? Jak zatrzeć ślady?

    Mam dziwne przeczucie, że większość z Was nie ma dostatecznie dużo samozaparcia potrzebnego do wykonania ciężkiej pracy, jaką musi być nauka tego wszystkiego.

    No chyba że jesteście genialni, nauka jest Wam nie potrzebna, samo zasłyszenie definicji sprawia, że dany temat staje się dla Was w jednej chwili oczywisty - "event.fire('eureka!')"

    Raz w jednym programie telewizyjnym zarzekali się, że takie osoby na prawdę istnieją.
    Ja w to jednak nie wierze, myślę że chodziło im o przeciętnych ludzi, tyle że nie pijących :-]
    Ostatnio edytowane przez lame : 01-28-2012 - 21:57
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  10. Domyślnie

    metasploit nie ma wszystkiego
    nie ma wszystkich "sexploitów" na dane luki
    tak jak pisalem wczesniej nie znajdziesz ich dla wszystkich przegladarek, po prostu ktos ich nie napisal, a samemu ja wyeksploitowac to wyzsza sztuka jazdy. Poza tym moduły nie są pisane dla wszystkich wersji systemowych więc trzeba samemu albo cos napisac albo cos przerobic.
    najwazniejsze to zdobyc roota, potem zainstalowac backdoora a potem to juz poleci. Nawet na tym forum ktos udostępnił tutka jak zrobic z ssh backdoor'a
    PS: Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale wydaję mi się że po tej całej akcji z acta, wiecej osob zadaje takie pytania na forum
    Ostatnio edytowane przez matmat0123456789 : 01-28-2012 - 18:42

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj