Historia jest taka, że jestem modem na forum szkolnym, a admin się dowiedział, że interesuję się bezpieczeństwem komputerowym, to poprosił mnie o zobaczenie jak z bezpieczeństwem na naszym forum tylko, że ja mam wiedzę bardziej teoretyczną, niż praktyczną w tym zakresie i tak średnio wiem od czego by tu zacząć, więc mam pytanie ogólne : W wypadku włamywania się na forum na jakie rzeczy zwrócić uwagę i jakie są "standardowe" sposoby wejścia, jakie usługi atakować ? Osobiście zwróciłem uwagę ( po przeskanowaniu ) na port 21 gdzie jest PureFTPD, szukałem już dłuższy czas exploitów na to, ale nie znalazłem nic co by działało ... bo odszukałem 2, ale niestety niefunkcjonujące ... być może przestarzałe ... ale nie mam dostępu do wiedzy jaka to wersja. Aha ... forum to PHPBB by Przemo (wersja unknown), stoi na Apache 1.3.37 jakby ktoś wiedział od jakiej strony by się za to zabrać, albo jak ugryźć to byłbym wdzięczny bo na razie to szukam na ślepo A wychodzę z założenia, że nie ma systemu "nie-do-ruszenia", a już tym bardziej forum na szkolnym serwerze. A propos jeśli to coś pomoże to serwer to Suse linux 10 wersja serwerowa, jadro 2.4 dokładniej nie mogę określić