Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Ustawianie haseł na komputerach (baza mysql?? lub coś innego??)

  1. #1

    Domyślnie Ustawianie haseł na komputerach (baza mysql?? lub coś innego??)

    Szukam jakiegoś prostego sposobu do zmieniania haseł na komputerach. Chodzi mi o zmianę haseł na wielu komputerach (część xp a część win7) z jednego komputera. Najlepiej by zmiana haseł była prosta i że tylko raz wystarczy wpisać hasło. Wszystkie komputery są w jednej sieci jest ich koło 30-40. Zmiana hasła jest wymagana przez politykę prywatności i Najlepiej by hasła się zmieniały automatycznie pomiędzy 2-3 możliwościami.

  2. #2

    Domyślnie

    postaw kontroler domeny. zarzadzanie kontami staje sie wtedy bajecznie latwe

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W takiej konfiguracji i ilosci maszyn oplaca sie postawic nie tylko kontroler domeny (mozna to zrobic nawet na Sambie na linuxie) ale pelen Active Drirectory - wtedy mozesz zarzadzac polityka hasel przez AD, mozesz poprawnie zarzadzac uprawnieniami do zasobow sieciowych, itd.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    z tego co wiem to AD mozna zainstalowac samo ale ze kontroler bez AD to nie wiedzialem:P

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To zalezy od rodzaju domeny jaki masz... podstawowa domena to sam kontroler ktory obsluguje centralna autentykacje userow i to potrafi juz Samba w odpowiedniej konfiguracji... ale nie ma calej reszty, czyli LDAP + Kerberos.
    Samo AD moze byc na roznych poziomach - NT, 2k, 2k3, 2k8, 2k8r2 (co do pierwszych dwoch nie jestem tak zupelnie pewien), te ostatnie, zwlaszka 2k8r2 ma pewne dodatki ktore psuja wsteczna zgodnosc wiec nie mozna ich mieszac (tzn mozesz miec win 2k8r2 obslugujacy AD na poziomie 2k3 - to nie problem).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden mały problem ponieważ win7 home nie da sie podlaczyc do domeny

    Czy jest jakieś inne wyjście

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zmienic na Pro? Po to jest rozroznienie home/pro... ale mnie to tez czasami wkurza bo wiele by to uproscilo gdyby mozna calosc ladnie spiac i cala rodzinke ustawic do pionu za jednym podejsciem...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj