Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Skanowanie

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Skanowanie

    Witam.
    Zauwazylem ze jesli znanujemy zakres ip z komputera o IP zewnetrzym,takim co ma wyjscie na swiat to wynik skanowania jest calkiem inny niz jezeli skanujemy ip z komputera w sieci lan.taki co mam wew. ip,i moje pytanie jest takie czy da sie cos z tym zrobic? oczywiscie komp o zew ip. wykrywal wiecej komputerow aktywnych i na nich wiecej portow i dokladniej,niz tem komp o ip wew. i dlatego pytam czy jest mozliwosc zeby z komputera w sieci osiagnac takie same rezultaty jak z komputera o zew ip ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Oczywiście. Wystarczy podłączyć więcej komputerów do sieci lokalnej ;-)

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma możliwości.Ale można sobie jakoś radzić.
    Jeżeli komputer jest za natem,to będzie miał problemy komunikacyjne z innymi natami (zwykle z firewallem).
    Komputery za natem/firewallem mogą komunikować się przez ograniczoną liczbę portów,jak również nie są autoryzowane do otrzymywania połączeń,których wcześniej nie zaincjowały (Przynajmniej na większości portów) O ile się nie mylę,mogą też wystąpić konfilty komunikacyjne między natami przez nadpisanie tych samych pól w pakiecie(zmianę długości?) i nierozpoznanie pakietu przez serwery routujące naty (ale nie pamiętam szczegółów i mogłem coś namieszać).Więcej informacji na temat przebijania się przez nat znajdziesz w google pod hasłem "nat hole punching" w różnych kontekstach,np nat hole punching and DNS rebinding

    Nie mniej bez zagłębiania się w detale,możesz zawsze użyć jakiegoś skanowania zewnętrznego.Jest kilka skanerów nmapa online,z gui przez www. Możesz też użyć konta shellowego gdzieś,zostawić gdzieś sobie zdalny pulpit i odpalić tam skaner itp itd.

Podobne wątki

  1. Skanowanie serwera // wyszukiwanie.
    By HCKD in forum Domeny/Serwery
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-19-2008, 11:27
  2. Skanowanie na ekranie
    By olek_ in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 37
    Autor: 03-20-2008, 14:26
  3. Skanowanie portów i zablokowany użytkownik
    By spidernet in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-25-2007, 11:23
  4. NMap skanowanie sieci z zewnątrz
    By carew in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-15-2007, 21:38

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj