Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Przywracanie danych

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    CK Kielce
    Postów
    74

    Exclamation Przywracanie danych

    Nie wiem czy pisze to w dobrym temacie no ale ... mam pewien problem z przywracaniem danych ... zainstalowałem dziś sobie linuxa ubuntu 7.10 na dysku który był wcześniej partycją NTFS i został sformatowany i przerobiony na partycje EXT3 i się okazało że moja siostra na tej partycji NTFS miała prawie cała prace licencjacką i prace na zaliczenia semestru czy jest jakaś możliwość na przywrócenie danych ? niestety serwis odpada . Partycja ma około 60 gb z czego jakieś 30 gb było zajęte przez różne dane typu dokumenty worda, MP3 ,obrazki itp . Teraz jest tam "goły" ubuntu czyli jakieś 1 gb zajętego miejsca . Proszę o pomoc expertów

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Hmm... Przestań zapisywać cokolwiek na tym dysku, system najlepiej włączaj z liveCD. Poszukaj na google jakiegoś programu do odzyskiwania danych z partycji NTFS i spróbuj odzyskać potrzebne dane. Ale jeśli robiłeś normalnego formata (a nie szybkiego), to wątpię by cokolwiek udało się odzyskać, bez wizyty dysku w specjalnej firmie.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    CK Kielce
    Postów
    74

    Domyślnie

    wiem korzystam teraz wogule z innego dysku żeby nie nadpisać tam sektorów itp ale co mi to da ze znajdę program do NTFS skoro to partycja EXT3 ? Myślę jeszcze nad tym żeby przerobić to jeszcze raz na partycje NTFS i wtedy sprobować tego typu program ale boje sie ze coś uszkodzę i będzie "po ptokach" a niestety z przyczyn finansowych nie odwiedzę specjalistycznej firmy ...
    Ostatnio edytowane przez DnS : 01-21-2008 - 16:58

  4. #4
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    mało prawdopodobne według mnie że odzyskasz cokolwiek "domowymi sposobami".
    jak napisał frubi, przestań zapisywać na ten dysk.
    po sformatowaniu nadpisaniu uległa tablicy partycji.to obszar na dysku gdzie są zapisane m.in. informacje o aktualnych partycjach. musiałbyś przywrócić przede wszystkim taką tablicę partycji jaką miałeś gdy był windows, a wątpie byś miał mapę gdzieś zapisaną... jeśli pamiętasz rozmiar w przybliżeniu do kilku bajtów możesz próbowac "wcelować" się w odpowiednie bloki. gdyby tablica partycji była właściwie odbudowana można chyba próbować cos odzyskiwać...
    nie bede się dalej rozwodził i radze uważnie przeczytać:
    http://ctrl-alt-del.cc/polski/ratowa...onym-mbr-i-mft
    ***********
    * markossx *
    ***********

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    CK Kielce
    Postów
    74

    Domyślnie

    "troszke" to skomplikowane ... poszukam jeszcze odpowiedzi gdzie indziej ... jeśli nie no to spróbuje tego co mi dałeś w linku

Podobne wątki

  1. Przywracanie Systemu
    By Zaq_08 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-10-2008, 09:16
  2. Limit danych w iPlusie
    By piotrek__007 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-09-2008, 14:23
  3. Zapytanie do bazy danych.
    By calibra in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 12-15-2007, 19:43
  4. Typy danych
    By napek in forum Bash
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-13-2007, 21:10
  5. Prawidlowe niszczenie danych
    By TQM in forum Security
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 04-24-2007, 18:49

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj