Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Jak podejść do włamania na forum

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak podejść do włamania na forum

    Historia jest taka, że jestem modem na forum szkolnym, a admin się dowiedział, że interesuję się bezpieczeństwem komputerowym, to poprosił mnie o zobaczenie jak z bezpieczeństwem na naszym forum tylko, że ja mam wiedzę bardziej teoretyczną, niż praktyczną w tym zakresie i tak średnio wiem od czego by tu zacząć, więc mam pytanie ogólne : W wypadku włamywania się na forum na jakie rzeczy zwrócić uwagę i jakie są "standardowe" sposoby wejścia, jakie usługi atakować ? Osobiście zwróciłem uwagę ( po przeskanowaniu ) na port 21 gdzie jest PureFTPD, szukałem już dłuższy czas exploitów na to, ale nie znalazłem nic co by działało ... bo odszukałem 2, ale niestety niefunkcjonujące ... być może przestarzałe ... ale nie mam dostępu do wiedzy jaka to wersja. Aha ... forum to PHPBB by Przemo (wersja unknown), stoi na Apache 1.3.37 jakby ktoś wiedział od jakiej strony by się za to zabrać, albo jak ugryźć to byłbym wdzięczny bo na razie to szukam na ślepo A wychodzę z założenia, że nie ma systemu "nie-do-ruszenia", a już tym bardziej forum na szkolnym serwerze. A propos jeśli to coś pomoże to serwer to Suse linux 10 wersja serwerowa, jadro 2.4 dokładniej nie mogę określić

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Bardzo przyjemnie się odpowiada na tego typu posty. Na moje to aby zapewnić bezpieczeństwo to pierwsza gruntowna sprawa hasła- kluczowi użytkownicy powinni zmieniać hasła dość czesto wybierajac kombinacje cyfr, liter i znaków specjalnych (chodzi mi o modów i adminów). Drugą sprawą jest phpbb by przemo unkow - dość czesto czytam, że są nim błędy.Ale każde forum ma swoje plusy i minusy. Następnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo serwera- jeśli jest on dostęp- np stoi w pracowni informatycznej to trzeba uważać na zabezpieczenia fizyczne (myślę o zniszczeniach, stłuczeniach zalaniach przepaleniach) drugą rzeczą są ataki sieciowe, przed którymi trudno jest się ustrzec- najlepsze wyjście według mnie to firewall, NAT, proxy no i standart anty wir.

    Mam nadzieje że dobrze myślę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Drugą sprawą jest phpbb by przemo unkow - dość czesto czytam, że są nim błędy.
    A ja myślałem, że potrafię używać Google bo jakoś o błędach w phpBB młodszych niż 2-3 letnie to nie słyszałem ... cóż poszukiwania czas zacząć a serwerek stoi ponoć w osobnym pomieszczeniu w szkole ... no i jest podpięty bezpośrednio do sieci miejskiej niemniej firewall o ile ma to słaby bo skan wykazuje 16 otwartych portów, od najróżniejszych usług

  4. #4

    Domyślnie

    Nawet na tej stronie znajdziesz z przed roku.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5

    Domyślnie

    No fakt ... są, nawet kilka tylko, że to są Remote Inclusion przez XSS, więc "nieco" trudniejsza sprawa od prostego exploita widzę, że chyba przy ataku na forum nie ma prostych metod i trzeba bardziej wyrafinowanych sposobów więc na razie raczej dam spokój sobie i przyznam, że jeszcze sporo nauki przede mną (szczególnie jakiegoś języka skryptowego)

    EDIT:
    Właśnie siedząc na forum o którym mowa, zauważyłem, że można wprowadzić do postu znaczniki HTML, aż się za głowę złapałem... minimalnie znam JS więc szybko napisałem tam posta ze skryptem wyświetlającym prosty komunikat i o zgrozo po zatwierdzeniu te komunikaty rzeczywiście się pojawiły przy oglądaniu gotowego posta ... może i mało się znam, ale za takie coś to nawet ja mogę admina zbesztać ...
    Ostatnio edytowane przez Kobcio : 08-28-2007 - 09:07

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Przeczytalem dyskusje i po pierwszym posice odeslalbym do nauki... bo atakujac forum atakujesz forum - software dostarczajacy interfejs przez WWW a nie system, wiec gadanie o uslugach nie ma sensu... to sa zupelnie rozne formy ataku - to tak dla scislosci

    Reszta juz lepiej... i podoba mi sie stwierdzenie
    Cytat Napisał Kobcio
    widzę, że chyba przy ataku na forum nie ma prostych metod i trzeba bardziej wyrafinowanych sposobów
    ... fora sa rozne, lepsze i gorsze... kazde moze potrzebowac czegos innego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Jak włamać się na czyjeś forum?
    By lokid in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 03-07-2009, 16:56
  2. jak odblokowac konto na forum...
    By Lepir in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 07-19-2007, 08:37
  3. Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-06-2007, 14:50

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj