Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Dość duży spam na łączu

  1. #1

    Domyślnie Dość duży spam na łączu

    Witam,

    W czasie używania jednego z programów do komunikacji (Ventrilo) zauważyłem że mój ping jest ponad przeciętną normą jaką przeważnie miałem (aż 150-200).

    Posiadam program Networx który w pasku zadań na bieżąco pokazuję mi ilość pakietów wchodzących i wychodzących.

    Normalnie, jeżeli komputer jest w stanie spoczynku, bądź gram w jakąkolwiek grę OFFline, pokazuje mi
    Download : 25-500 B/s , a nawet tak jak teraz widzę że jest 9 B.
    UPLOAD : podobnie, czasami wyższy czasami niższy. Przy wyniku 9 B w DL było także 9 B w UL.

    Statystyki które ukazałem są moim zdaniem normalne, i nie przeszkadzają mi w trakcie pracy na laptopie.

    Zaś dziś sprawdziłem statystyki (przy lagach na Ventrilo), DL i UP pokazywał
    DL : 50 MB
    UL : 2 MB
    Przy czym nic nie pobieram i nie mam żadnych włączonych programów do pobierania. Takie wartości pokazują mi się nawet i teraz, na przestrzeni czasu paru sekund, potem znów opada.

    Nigdy nie zaglądałem w ogólne statystyki (wg. Dnia, tygodnia, miesiąca) lecz gdy dziś sprawdziłem, złapałem się za głowę jakie tam są liczby.

    Raport Dzienny



    Raport Tygodniowy



    Raport Miesięczny



    Nie jestem jakimś maniakiem pobierania torrentów czy Super użytkownikiem jakiegoś forum z plikami. Czasami zdarzy się że coś pobiorę, ale bez przesady, co by było gdybym miał limit na internet 50 GB?

    Tutaj pytanie, czy nie mam jakiegoś w sobie spam bota? Czy mój komputer specjalnie nie jest jakoś zainfekowany? Czy z mojego komputera są wysyłane jakieś ataki?

    Jeżeli te forum nie jest od tego, prosiłbym abyście mnie przekierowali, lecz jeżeli ktoś wie co może dolegać, proszę o pomoc

    Pozdrawiam

  2. Domyślnie

    Mozliwe, ze masz cos nieznośnego na kompie, gdyz taka ilosc wyslanych/pobieranych danych to ... hoho :P
    Przeskanuj kompa i daj znac :P

  3. #3

    Domyślnie

    Po skanowaniu wykryto 4 pliki (skanowałem niedawno), sprawdze przeez jutrzejszy dzień jaki był transfer i dam znać.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Ten soft może coś przekłamuje, albo jest źle skonfigurowany.
    Spróbuj niżej:
    Kod:
    netstat.exe -e
    ***********
    * markossx *
    ***********

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj