Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 23

Temat: jak zhakowac strone ionternetowa ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    54

    Domyślnie

    Jak shakować stronę? - jak najszybciej :P

    Może na początku poucz się jak sie tworzy strony, jak to wlasciwie dziala. Poznaj jakies jezyki skryptowe asp itp. Wsumie PHP narazie ci wystarczy, bo jest na 'czasie' i duzo jest w tym pisane.

    Gdy juz bedziesz wiedzial jak sie robi www to poczytaj o bezpieczenstwie skryptow np. jezyka php, walidacji zmiennych, zapytan do sql'a itp.

    Technik jest wiele, wystarczy tylko dobrze poznac strone, ktora chcesz zaatakowac. Ale nie bedzie tu nikt tego opisywal.

    Poczytaj w internecie o: xss, sql injection, include bug itp, wszystko o tzw. webhackingu.

    Jesli strona, ktora chcesz shakowac dziala na jakims popularnym skrybcie np: mambo cms, phpbb forum itp to poczytaj bugtraq, bo moze ktos juz wczesniej znalazl blad, ktory pozwoli Ci 'wlamac sie' na stronke.

  2. Smile

    >>>>>>>>Jak shakować stronę? - jak najszybciej :P

    Może na początku poucz się jak sie tworzy strony, jak to wlasciwie dziala. Poznaj jakies jezyki skryptowe asp itp. Wsumie PHP narazie ci wystarczy, bo jest na 'czasie' i duzo jest w tym pisane.

    Gdy juz bedziesz wiedzial jak sie robi www to poczytaj o bezpieczenstwie skryptow np. jezyka php, walidacji zmiennych, zapytan do sql'a itp.

    Technik jest wiele, wystarczy tylko dobrze poznac strone, ktora chcesz zaatakowac. Ale nie bedzie tu nikt tego opisywal.

    Poczytaj w internecie o: xss, sql injection, include bug itp, wszystko o tzw. webhackingu.

    Jesli strona, ktora chcesz shakowac dziala na jakims popularnym skrybcie np: mambo cms, phpbb forum itp to poczytaj bugtraq, bo moze ktos juz wczesniej znalazl blad, ktory pozwoli Ci 'wlamac sie' na stronke.<<<<<<<<<<<<<<<


    I PAMIĘTAJ-POLICJA JEZT ZAWSZE O JEDEN KROK DO TYŁU!!! ;P [co nie znaczy że możesz czuć sie bezkarny bo sprawiedliwość ślepa ale nie głucha...]

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    54

    Domyślnie

    Po co cytujesz post? Wystarzylo gdybys tylko dopisal swoje informacje.

  4. #4

    Domyślnie

    szczerze mówiąc to siedzę i czytam sobie wszystkie posty i doszedłem do wniosku, że ludzie szukający porady sa tu tylko brukani od lamerów luserów itp, a skąd mają się tego uczyć jak nie od Was, Wam też chyba ktoś kiedyś coś wytłumaczył i od tego zaczęliście, chyba że urodziliście się ze skrętką zamiast pempowiny

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wybaczcie ze bedzie OFF-TOPIC ale nie chcialbym zostawiac niedomowien. Ponizej przedstawiam tylko i wylacznie moje osobiste zdanie.

    Cytat Napisał puffer Zobacz post
    szczerze mówiąc to siedzę i czytam sobie wszystkie posty i doszedłem do wniosku, że ludzie szukający porady sa tu tylko brukani od lamerów luserów itp,
    No nie do konca moim zdaniem (ale to tylko moje zdanie) - generalnie cala sztuka polega na umiejetnosci zadania pytania a jak ktos nie potrafi zadac pytania aby bylo logiczne to nie moze oczekiwac logicznej odpowiedzi. Czesto takie wlasnie beznadziejne pytania az sie prosza o glupie komentarze.

    Cytat Napisał puffer
    a skąd mają się tego uczyć jak nie od Was, Wam też chyba ktoś kiedyś coś wytłumaczył i od tego zaczęliście, chyba że urodziliście się ze skrętką zamiast pempowiny
    Tutaj w znacznej mierze sie zgadzam - po to tu jestesmy aby pomagac i odpowiadac... a skad my sie uczylismy hmmm... przynajmniej ja uczylem sie z manuali systemowych i dokumentacji dostarczanej przez autorow, nigdy nikogo nie prosilem sie o porade bo szczerze mowiac to nawet nie bylo kogo zapytac - teraz macie o niebo prosciej...

    Martwi mnie tylko jedna rzecz (co niejako bedzie uzasdanieniem dlaczego niektorym sie 'obrywa' niezbyt przyjemnie za ich posty)... aby brac udzial w zyciu forum trzeba umiec sie wypowiedziec a czesto rozne osoby maja z tym problem - tego MOZNA SIE NAUCZYC... ale jesli sie tego nie potrafi to nie ma moim zdaniem mozliwosci nauczenia sie 'hackerstwa' ze tak to nazwe.
    Generalnie malo kto z przychodzacych na forum zada sobie jakikolwiek problem aby poszukac w googlach jak cos zrobic (jak wyzej napisalem, my nie mielismy google jak sie uczylismy) tylko przychodza ludzie tutaj i po raz 155 zadaja to samo pytanie, ktore juz bylo walkowane na forum dokladnie w ten sam sposob. To potrafi wyprowadzic z rownowagi nawet najspokojniejszego czlowieka poniewaz taka osoba jak nie dostanie odpowiedzi w swoim watku zaraz zacznie sie rzucac ze sami ****** do okola sa i nie licza sie z Ich postami.
    Jesli juz trafia sie osoba, ktora na prawde nie ma pojecia o hackerstwie to po to mamy dzial newbie gdzie nie raz bylo juz walkowane pyanie 'Od czego zaczac'...

    Mam nadzieje ze wyjasnilem moj punkt widzenia.

    Chetnie pomoge kazdemu, kto chocby pofatyguje sie przejrzec co bylo juz tutaj dyskutowane a nie bedzie ignorancko po raz 156 pytal o to samo.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    na uw-team jest seria wideo artow o sql injecton

  7. #7

    Smile

    TQM wiem o co ci chodzi,ale zrozum teraz wszyscy byle szybko jak jedna strona nie dostarczy informacji, to druga zrobi to w taki sposób że odrazu go zgarną mili niebiescy panowie więc może lepiej jeden jedyny raz powiedzieć co i jak
    Boże chroń nas przed piekłem, otwórz bramy Nieba
    Krew z rozerwanych ciał wchłania wysuszona gleba,
    My nie prowadzimy debat, jestem ostrzem klingi
    Podkładamy ogień pod rządowe budynki
    Rozjuszone wilki, śmiercionośny szwadron
    Czarne słońce w sercach, wojna naszą matką,

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałbym wspomnieć o jeszcze jednym problemie z którym borykają się osoby mniej doświadczone. Aby zadać pytanie; ba... aby nawet samemu spróbować znaleźć odpowiedź, trzeba wiedzieć czego się właściwie szuka. Sam miałem kilkukrotnie taki problem, którego rozwiązanie było banalne, pod warunkiem, że wpisało się właściwy termin w google... niczym magiczne zaklęcie, otwierające drzwi do wiedzy tajemnej. Naprawdę trudno jest zadawać pytania nie znając terminologii...

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Szarry - tak, tez to mam i nikt mi jakos w tym nie chce pomoc... tyle ze ja do tego mam wyznaczony czas w jakim problem musze rozwiazac, wiec nie moge sobie pozwolic na googlowanie przez 3 dni jednego zagadnienia :-/

    Devon - dzieki za odkopanie tematu sprzed 5 lat - pelen wypas... do tego nie mam zamiaru po raz 157 odpowiadac na te same pytania, bo i tak zaraz przyjdzie ktos kto zapyta o to samo po raz 158, pozniej 159 itd... NIE i koniec - ruszyc tylki i poszukac co bylo omawiane na forum - jak tak bardzo szanuja swoj czas to niech tez uszanuja moj i innych osob udzielajacych odpowiedzi.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    hmm a więc zaczynijmy od tego sql injection jest wbudowany w backtrack 5 polecam go pobrac i odpalic z live cd dalej masz z górki o ile znasz angielski
    a teraz troszkę krytyki
    1.Ortografia
    2. Nie znacie odpowiedzi nie krytykujecie go on chce się dowiedzieć, a jeżeli tu nie znajdzie odpowiedzi napisze to pytanie na lipnym forum podstawianym przez policję i wpadnie co było by peszkiem sam zostałem złapny za hakerstwo i posiadanie backtrack oraz wykorzystanie go w celach hakerskich upiekło mi się nie dostałem dużo 3000zł kary tylko (jak na takie przestępstwo) zostałem złapany na próbie włamania się na konta sądowe ale to inna historia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj