Które antywirusy chronią najlepiej przed phishingiem?

Niezależna organizacja badawcza AV-Comparatives regularnie sprawdza skuteczność programów antywirusowych. W ostatnich testach AV-Comparatives zbadała jak antywirusy chronią przed phishingiem. Wyniki badań pozwoliły ustalić, które z programów antywirusowych najlepiej zabezpieczają przed utratą danych podczas przypadkowej wizyty np. na sfałszowanej stronie banku.

Posługując się 187 adresami fałszywych stron internetowych, które wyłudzają w sieci dane użytkowników, AV-Comparatives sprawdziła jak programy antywirusowe radzą sobie z ochroną użytkownika przed phishingiem. Podczas testów pod uwagę wzięto pułapki phishingowe, wyłudzające różnego typu dane: od loginów i haseł do platformy PayPal, przez dane dostępowe do kont bankowych, skrzynek mailowych, serwisów społecznościowych, aż po dane kart kredytowych. AV-Comparatives sprawdziła również, czy antywirusy nie mylą bezpiecznych witryn z pułapkami phishingowymi i nie generują w ten sposób tzw. fałszywych alarmów.

Który z programów antywirusowych okazał się najskuteczniejszy w testach AV-Comparatives? Pierwsze miejsce w teście zajęło rozwiązanie firmy [b]ESET, ex aequo z produktem firmy Kaspersky, blokując 99% fałszywych stron WWW[/b]. Oba programy nie zgłosimy żadnego fałszywego alarmu. Kolejne pozycje w teście AV-Comparativies zajęły rozwiązania takich firma jest [b]Bitdefender, McAfee, Panda, F-Secure, Avast czy G-Data.[/b]

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.