Dane zamknięte na kłódkę

Certyfikat SSL to sposób na to, żeby wszystkie wiadomości przesyłane i odbierane z danego programu pocztowego były szyfrowane. Protokół uniemożliwia niepowołanym osobom dostęp do Twoich informacji.

SSL (ang. Secure Socket Layer ) to protokół, który zapewnia bezpieczne przesyłanie danych w sieci. Gwarantuje poufność i integralność przepływu informacji. Dzięki SSL wszystkie dane są przesyłane w zaszyfrowanej postaci tak, żeby podczas transmisji nie mogły ich odczytać niepożądane osoby. SSL dla poczty elektronicznej zapewnia ochronę loginu i hasła przy połączeniach z serwerem pocztowym. Jeśli posiadasz ten protokół, możesz bez obaw korzystać ze swojej poczty.

Zaszyfrowane dane

Używanie protokołów POP3 lub IMAP z szyfrowaniem SSL to bezpieczne rozwiązana do odbierania poczty e-mail. Protokół SMTP z SSL umożliwia skuteczną ochronę korespondencji wysyłanej pocztą elektroniczną. Żeby wykorzystywać możliwość przesyłania wiadomości za pomocą SSL, należy dokonać odpowiednich ustawień w programie do odbioru poczty. Zmiana protokołu pobierania polega na zastąpieniu istniejącego rozwiązania, np. IMAP, jego szyfrowaną wersją, np. IMAPs. Hasła do poczty oraz same wiadomości są wówczas przesyłane w postaci zaszyfrowanej pomiędzy użytkownikiem, a serwerem poczty.

Dla aktywnych internautów

Certyfikat SSL to idealne rozwiązanie dla Twojej poczty, jeśli pobierasz i przetwarzasz dane osobowe, prowadzisz sklep internetowy albo publikujesz informacje wymagające uwiarygodnienia. - Protokół SSL jest Ci niezbędny, jeśli przekazujesz swoim współpracownikom i partnerom poufne informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej – mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl. SSL ma szczególne zastosowanie w bankach i instytucjach finansowych, w serwisach aukcyjnych czy na stronach internetowych administracji publicznej. Ponadto jest wykorzystywany w biznesowych serwisach internetowych oraz na portalach korporacyjnych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Reasumując, SSL to protokół bezpiecznej komunikacji. Dzięki szyfrowanym połączeniom zapewnia użytkownikowi prywatność oraz gwarantuje integralność przesyłanych danych. Jeżeli chcesz zapewnić sobie poufność treści wiadomości e-mail, skorzystaj z protokołu SSL.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.