IT Underground 2008

Pierwszy dzień rozpoczęły warsztaty w dwóch sesjach. W jednej z sal, nasi regularnie odwiedzający nas prowadzący z Niemiec Daniel Mende oraz Michael Schaefer, przedstawili najnowsze techinki obrony przed atakami. Równolegle w sali obok Sebastien Doucet i Rolf Rolles poprowadzili interaktywne zajęcia dotyczące Reverse-Engineering Executable Protections z wykorzystaniem IDA Pro. Kolejny dzień zapowiadał się równie ciekawie. Konferencję otworzył [b]Enno Rey[/b], Niemiec od lat pomagający nam w przygotowaniu poszczególnych edycji IT Underground.

I tak po inauguracji mieliśmy możliwość posłuchać prelegentów: Woutera Heysea, Angelo Rosiello, Sebastiena Douceta, Thorstena Schneidera czy Thorstena Holza. Na koniec dnia planowany był panel dyskusyjny. I tu Gadi Evron swoim talentem oratorskim zachęcił wszystkich do ożywionej dyskusji. Jeśli ktoś nie zdążył wymienić poglądów, mógł to uczynić podczas spotkania integracyjnego w restauracji Vapiano. Przy włoskich przysmakach rozmowy toczyły się do północy.

I tak ponownie spotkaliśmy się następnego dnia. Uczestnicy mieli do wyboru 8 wykładów w dwóch sesjach. Wykład [b]Gadiego Evrona[/b] zdobył największe uznanie według naszych gości. Sala ledwo pomieściła zainteresowanych wysłuchaniem wykładu na temat Estonii i Gruzji. O 17.30 pożegnalismy naszych uczestników i prelegentów.