Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Wirus? Jak naprawić komputer?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wirus? Jak naprawić komputer?

    Witam,

    Ostatnio zauważyłam problem ze swoim komputerem. Otóż mam jeden dysk twardy w komputerze i drugi w tzw. "kieszeni". Pewnego razu (nie wiem dokładnie co wtedy zrobiłam ;p , ale nie było to nic szczególnego) używając plików z tej kieszeni komputer "zgasł", bo nie wyłączył się, ani nie zresetował, po prostu czarny ekran, a komputer jakby się zresetował (komputer się 'rozkręcał', ale tylko chwilę) i ten czarny ekran zostawał. Wtedy ja resetowałam komputer.
    Po ponownym uruchomieniu komputer działał normalnie, ale po jakimś pół godziny - bez konkretnej przyczyny już wtedy - znowu to samo - "gasł". Czasami przy rozruchu komputera, bibczał - nie raz, a np. 3 razy. Wtedy też resetowałam.
    Po wyjęciu kieszeni komputer działa normalnie.
    Kiedy próbowałam z włożoną kieszenią włączyć tryb awaryjny. Ten włączył się i działał normalnie do czasu manipulowania plikami na kieszeni (usuwania, modyfikowania).
    Próbowałam przywracania systemu, ale ostatnie przywracanie było tylko tydzień temu - Czy to możliwe, że wirus usunął poprzednie?

    Proszę o pomoc. Mam na kieszeni kilka ważnych plików i chciałabym je odzyskać. Jak mogę to zrobić?
    Czy jak odzyskam pliki i sformatuję dysk na kieszeni to wszystko powinno być w porządku?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Czy kieszen jest osobno zasilana z jakiegos zasilacza czy zasilanie jest tylko z USB. Moze to byc problem z wydolnoscia pradowa na portach w twoim PC, przykladowo doszly do komputera jakies nowe urzadzenia podpiete pod USB.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda to na problem z hardware, nie szukaj na siłę wirusa tylko daj kompa komuś do przejrzenia pod kątem uszkodzonych tasiemek, lub wtyków, może warto podpiąć kieszeń do innego kompa i na nim zrobić backup danych. Piszesz że płyta piszczała po ponownym włączeniu kompa, w instrukcji do płyty powinien być opis błędu w zależności od liczby sygnałów dźwiękowych.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Wydaje mi się, że to nie może być sprawa z zasilaniem. Od dłuższego czasu nic nowego nie było podłączane (ani odłączane), nic się nie zmianiało. Podłączane były co najwyżej pendrive'y.

    Sprawdzę połączenia taśm i kabli, i co znaczyły sygnały oraz sprawdzę kieszeń na innym komputerze.
    Ale co z punktami przywracania systemu w Windows XP. Nic w nim nie zmieniałam, czemu są tylko te z ostateniego tygodnia?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli to wirus to spróbuj tej kombinacji OTL+ComboFix tu masz instrukcje użycia:
    http://www.searchengines.pl/index.ph...2&#entry395642

    W skrócie najpierw skanujesz kompa OTL dajesz loga i w zależności od tego comboFix(jednak z tym trzeba ostrożnie gdyż program nierozważnie używany potrafi zepsuć kompa).

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj