Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Problem z trojanem oraz wirusem "Virut"

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Problem z trojanem oraz wirusem "Virut"

    Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z trojanem, który gnieździ się w pliku services.exe w C: /WINDOWS2/ (WINDOWS2, bo instalowalem z powodu niego "system na system", bo chciałem zgrać dane na płytkę, ale mi się już nie chciało robić formata potem...) czyli jest to wirus, bo oryginał siedzi w system32. Tworzy on w C:/WINDOWS2/Temp/ pliki tmp o dziwnych nazwach, a w C:/WINDOWS2/system32 ponumerowane pliki tmp (ok. 4 ich tam jest zwykle). Poza tym w katalogu profilu tworzy plik reader_s.exe, który jest w procesach (czasem nawet dwa). Menadżer zadań pokazuje, że jest dużoooo procesów svchost.exe, services.exe, pliki tmp (zazwyczaj 3) i cmd.exe. O ile cmd.exe, pliki tmp można wyłączyć to services.exe nie można, a svchost.exe się odnawiają. Cfosspeed pokazuje, że wszystkie te services.exe oraz svchost.exe łączą się z internetem... skanowałem kompa kasperskym, niby usuwał te wirusy ale powracały ;/... usuwałem je też ręcznie i killboxem - także nieskutecznie. Po odblokowaniu jakiegokolwiek z plików wyżej wymienionych unlockerem komputer się z miejsca wyłączał. Zauważyłem, że wirus "aktywuje" się tylko, kiedy kiedy jest podłączony internet, bo w trybie awaryjnym (zwykłym) jest "czysto" w procesach, a w trybie awaryjnym z obsługą sieci jest już aktywny. Również kiedy wyciągnę kabel od internetu w trybie normalnym wirus jest nieaktywny. Proszę o pomoc .

    Log z HiJackThis: http://www.wklej.eu/index.php?id=e51df81a72

    PS.
    Loga z combofixa nie dam, ponieważ sypie mi taki błąd podczas włączania instalatora (?) :
    Ostatnio edytowane przez MateS : 08-14-2009 - 20:36

  2. #2

Podobne wątki

  1. Problem z "kombinującym" użytkownikiem sieci lokalnej
    By spidernet in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-05-2008, 10:24
  2. "Problem SM-zupełny"
    By mr. fix it in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-01-2007, 13:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj