Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: zapakaowany trojan

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Talking zapakaowany trojan

    Hejka jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc Mam dwa trojany zapakowane na pedrajwie(czy jakos to sie pisze-sorki) chce je komus podeslac nie moge go wypakowac bo zaifekuje mi kompa,nie wiem jak za to sie zabrac.Dodam tylko ze ta osoba ma avasta (sam go instalowaelm )prosze o porady z gory dziekuje

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Łódź
    Postów
    249

    Domyślnie

    samo wypakowanie nie infekuje kompa, trzeba jeszcze uruchomic
    Pozdrawiam

  3. Domyślnie

    Po wypakowaniu dobry AV zaysgnalizuje obecność trojana, jeżeli uruchomisz na swoim kompie serwer to automatycznie zaszyje Ci się on w systemie, musisz wyłączyć Avasta u tej osoby a i nie podrzucaj czasem takich cało-ściągniętych trojanów (tzn. razem z klientem:P)
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Domyślnie trojan

    Dzieki za odpowiedz ale nie wszystko lapie.Wiec wylanczam avasta i co dalej tego nie kumam(a i nie podrzucaj czasem takich cało-ściągniętych trojanów (tzn. razem z klientem:P) co to znaczy

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    To znaczy ze wyŁĄczasz, naucz sie poprawnie pisac w jezyku polskim, zaistnieje w ow czas szansa, ze ludzie zaczna traktowac Cie powaznie... jesli masz problem z nauczeniem sie tych kilkudziesieciu wyrazow na krzyz ktorych zazwyczaj uzywac, to korzystaj z wbudowanych np w FF modulow sprawdzania pisowni.
    Sory ale tutaj nie chodzi tylko o Ciebie, czytajac takie krzaczory dzien w dzien utrwalaja sie one i sam lapie sie coraz czesciej na sprawdzaniu czy aby na pewno napisalem dany wyraz bezblednie, chociaz jestem (bylem) na 100% pewien ze tak...

    Pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 03-01-2008 - 10:41
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Domyślnie trojany

    Dzieki za rade z pisownia ale nie mam polskich znakow!!!!Zreszta nie o to pytalem

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    gdyby hacking byl taki latwy, bo byle kaczki by hackowaly.

    Jesli sobie nie radzisz z trojanami, to odpadasz. Sory, taka prawda.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał sultan75 Zobacz post
    nie wiem jak za to sie zabrac.
    Kolega wyżej ma rację.
    Sultan75 skoro nie wiesz to poco się za to brać ? ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sultan75 Zobacz post
    (a i nie podrzucaj czasem takich cało-ściągniętych trojanów (tzn. razem z klientem:P) co to znaczy
    To znaczy, że jak ściągasz trojana, to masz paczkę z dwoma programami: Serwerem i Klientem. Serwer podrzucasz ofierze, a Klienta uruchamiasz na swoim komputerze(Klient łączy się z Serwerem i możesz kontrolować komputer ofiary). Jeśli wyślesz całą paczkę(Serwer i Klient) ofierze, to zj... sprawę.
    Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

  10. Domyślnie

    trojany nie mają nic wspólnego z hackingiem, bynajmniej moim zdaniem. Jeżeli sobie z tym nie radzisz, oznacza to że IT nie jest Twoją mocną stroną.

    Najpierw musiałbyś zrozumieć na czym polega ich działanie, zważ na samą nazwę Trojan, Koń trojański, z historii (ew. filmów) każdy zapewne pamięta, wielki koń który miał być symbolem zawieszenia broni, trojanie przyjęli prezent (serwer) i wciągnęli go to wewnątrz miasta (HDD ofiary). W nocy z konia wyskoczyli achajowie i otworzyli bramę do Troji (dany port) przez który weszli ich wojownicy (nasłuchuje i odbiera dane). W tym momencie do miasta wpadają wojownicy i wykonują rozkazy swojego dowódcy (klienta). Wszystko zależy teraz od dowódcy, tzn jakie wyda rozkazy - zabić króla, spalić miasto (format dysku) i takie tam
    Jednak gdyby przed wciągnięciem Konia do miasta, ktoś go sprawdził (AV) to Troja by nie upadła, i Achilles by nie zginął:P (serwer zostałby zablokowany)

    No i mamy pełną genezę nazwy:P
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Trojan
    By pieknaola19 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-08-2007, 16:23
  2. Trojan na ip
    By Fint in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-24-2007, 15:21
  3. M-T Trojan
    By eminem52 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 06-22-2007, 12:39
  4. Trojan
    By eryk in forum Security
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 05-26-2007, 18:19
  5. trojan
    By przemek12345 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 03-13-2007, 13:57

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj