Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Pomocy

  1. #1

    Domyślnie Pomocy

    Witam. Nie wiem czy piszę na odpowiednim forum. Czy istnieje wirus nie szkodliwy dla komputera? Chodzi mi o to aby blokował np. klawiaturę czy włanczał stronki internetowe. Gdyby ktoś podesłał mi na e-mail link albo obraz z takim wirusem i krótką instrukcją usunięcia go to była bym wdzięczna.
    [email protected]
    Ostatnio edytowane przez Anka00 : 01-08-2008 - 21:27

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    pewnie ze istnieja, najczesciej ograniczaja sie do wyswietlenia na ekranie jakis artefaktow
    Kiedys mialem tego typu programiki, moglem o nich powiedziec, ze na 99% nie zawieraja nic ponad to co w opisie, ale teraz znajdujac taki programik w sieci jaka mozesz miec pewnosc ze nie dodajesz sie do botnetu, albo czy nie instalujesz sobie jakiegos spywaru :P
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 01-08-2008 - 20:58
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  3. #3

    Domyślnie pomocy!!!!!

    Witam. Nie wiem czy piszę na odpowiednim forum. Czy istnieje wirus nie szkodliwy dla komputera, i nie wykrywalny przez avast lub antivira Chodzi mi o to aby blokował np. klawiaturę czy włanczał stronki internetowe. Gdyby ktoś podesłał mi na e-mail link albo obraz z takim wirusem i krótką instrukcją usunięcia go to była bym wdzięczna.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Takie rzeczy to mozna w batach zrobic, przynajmniej nie ma kompilacji, nie ma ukrywania kodu zrodlowego, plik jest maly i w zasadzie niewykrywalny, niektore AV wykryja go jako worm clicker, ale to margines.

    otwieranie strony nie bedzie stanowilo problemu, moze to dla przykladu odbyc sie po 5 minutach od zabotowania systemu, mozliwosci jest wiele, napisz co taki programik mial by dokladnie robic, a cos wymyslimy..
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Gwoli scislosci - takie cos JEST szkodliwym dzialaniem wiec nie kwalifikuje sie jako wirus 'nieszkodliwy dla komputera' - co prawda nie formatuje dyskow itd ale uniemozliwia korzystanie z komputera, wiec jest szkodliwy.

    Nieszkodliwy to np. EICAR ktory sluzy do testowania czy filtry antywirusowe dzialaja, itd. Jest to po prostu cos co nic nie robi - jego sygnaturka ma 68 bajtow o ile pamietam i jest po prostu przeznaczone do testowania, nic wiecej. W sumie nie posiada zadnej funkcjonalnosci

    To jest wirus ktory nie szkodzi, kazde zablokowanie jakiejkolwiek funkcji w kompie jest uznawane za dzialanie szkodliwe.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    moze byc?

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi mi o wirusa który nie kasuje żadnych plików z komputera i łatwo jest go usunąć. Wchodzi na stronki internetowe wyłancza monitor (jednym słowem denerwujący) i żeby za dużo nie ważył :P

Podobne wątki

  1. Pomocy!!!
    By Melon in forum Security
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 08-30-2007, 16:30
  2. pomocy...
    By pieknaola19 in forum Odzyskiwanie haseł
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 08-10-2007, 11:35
  3. pomocy
    By hakeritoo in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 07-22-2007, 21:16
  4. pomocy....
    By Spoofy in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-16-2007, 13:27
  5. pomocy
    By przemek12345 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-13-2007, 11:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj