Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Odzyskanie danych- format Windows Vista

Domyślnie Odzyskanie danych- format Windows Vista

Witam ponownie,
    Wczoraj laptop mojej mamy zupełnie się rozładował, po włączeniu go zapytał o jakieś narzędzie po angielsku a moja mama była tak zmęczona i zniechęcona, że nawet nie przeczytała:P i zaczęły się problemy. Vista przeinstalowała system, lecz co gorsza- usunęła wszystkie dane. To jest komputer. na którym mama trzyma swoje szkolne materiały, dlatego moje pytanie: czy jest jakiś w miarę ludzki sposób odzyskania danych sprzed formatu? Oczywiście jest pełno programów w sieci do odzyskiwania danych, lecz nie wiem, które sprawdzą się przy tym systemie operacyjnym i przede wszystkim, które w ogóle są warte instalacji. Czekam na jakieś propozycje.
    pozdrawiam,
    Northdakota
    Zbliża się Trollmagedon...

spy
    spy jest offline
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata

Domyślnie

Pierwsze pytanie jaki jest format plików które chcesz odzyskać?

Użyj EasyRecovery, w sumie system nie ma tutaj nic do rzeczy czy będzie to vista czy np XP. Dysku musi zostać sprawdzony sektor po sektorze.

Domyślnie

Prawdopodobnie uruchomila system z partycji narzedziowej i dala odtworzenie ustawien fabrycznych... bzzzzzt i nie ma sladu po danych.

Jelsi nic nie bylo kombinowane z laptopem od tego czasu to sporo da sie nadal odzyskac. Mozesz uzyc foremost'a - to swietne narzedzie ale bedziesz musial sie nagimnastykowac nieco (konieczny drugi dysk twardy na ktory odzyskasz dane, najelpiej adapter do dysku ktory zapewni dostep tylko do odczytu... albo odpowiednio podpiac do linuxa ale takiego co sam nie monuje dyskow ktore znajduje). Jesli bardzo zalezy Wam na danych to oddalbym to do specjalisty a nie robil samemu - za duza szansa namieszania i zniszczenia danych podczas proby odzyskania...

BTW najgorsze co mozna uzyc to narzedzia ktore odzyskuja dane z na ten sam dysk z ktorego je odtwarzaja... wszystko zalezy od tego jak wazne dla Was sa te dane.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Easy recovery, Get data back for NTFS, ewentualnie testdisk. Powinno pójść. Zalecane jest, byś do czasu odzyskiwania nie używał tej partycji. Najlepiej jej nie mountuj. Co do Ontrack Easy Recovery, coś mi niekoniecznie pod vistą chciał chodzić. Pod 7 jeszcze nie próbowałam. Ale zawsze można obczaić bootowalnego XP. Aaaa i jeszcze jedno. Odzyskanych danych nie zapisuj na dysku z którego odzyskujesz
    Ostatnio edytowane przez Piatkosia2010 : 01-31-2011 - 10:35
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Domyślnie PhotoRec

Witam
    Polecam program PhotoRec ---> TestDisk Download - CGSecurity. Niech Cię nie zmyli nazwa, odzyskasz wszystko abyś znał rozszerzenie plików, struktury katalogów tez odzyska. Polecam osobiście, działa na Linuksie i pod Windowsem.
    Jak nie chcesz sam to krollontrack odzyska dane ale nie za free
    Ostatnio edytowane przez Mark2k : 01-31-2011 - 20:47

Domyślnie

Co do Kroll-Ontrack to moge polecic - nie sa tani ale robia swietna robote... sam korzystalem jakis czas temu i jestem bardzo zadowolony.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania