Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Zdalna administracja za NATem

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie Zdalna administracja za NATem

    Czy jest mozliwosc zdalnej administracji za natem? Po drodze od mojego kompa do tego, ktorym chcialbym administrowac sa 2 rutery, z czego do jednego nie mam i nie moge miec dostepu. Da sie to obejsc bez forwardowania portow?
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata
    Postów
    81

    Domyślnie

    Mozna to zrobic za pomocą "hamachi" .. ewentualnie "UltraVNC"

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    dalem rade z free teamviewer, ale nie omieszkam potestowac z innymi programmami. Dzienks
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  4. #4

    Domyślnie

    male proxy w php na jakimś hostingu za 3 grosze rocznie i jesteś zdrowy.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hamachi czyli teraz komercyjny GoToMyPC i pare innych nazw, TeamViewer, ... i cala seria podobnych to rozwiazania zewnetrzne - nie powiem dzialaja fajnie, jesli ufasz jakiejs firmie ze jest to bezpieczne

    Ja preferuje postawic na jakims serwerku openvpn, zainstalowac klienta na zdalnej maszynie i spiac calosc w ten sposob... i na tym standardowe windowsowe RDP (na windowsach) lub SSH (*nix'y), ewentualnie VNC - jednak tylko i wylacznie przez ten VPN.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Hamachi czyli teraz komercyjny GoToMyPC i pare innych nazw, TeamViewer, ... i cala seria podobnych to rozwiazania zewnetrzne - nie powiem dzialaja fajnie, jesli ufasz jakiejs firmie ze jest to bezpieczne

    Ja preferuje postawic na jakims serwerku openvpn, zainstalowac klienta na zdalnej maszynie i spiac calosc w ten sposob... i na tym standardowe windowsowe RDP (na windowsach) lub SSH (*nix'y), ewentualnie VNC - jednak tylko i wylacznie przez ten VPN.
    zalozylem z gory, ze teamviewer jest bezpieczny niestety jestem ograniczony brakiem wiedzy .
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja lubie TeamViewer'a ale co ciekawe wg Verizon DBIR bardzo duzo atakow na korporacyjne systemy wlasnie przeprowadzono za posrednictwem tych aplikacji - brute force id/hasel na przyklad.

    Dla mnie glowny problem to brak zaufania do firmy - daja produkt za darmo i chwala im za to ale czy oddalbys komus klucze do swojego samochodu/domu, podal adres itd tylko dlatego ze ta osoba mowi ze prowadzi za free magazyn w ktorym trzyma te klucze i da Ci dostep jesli zgubisz swoje?

    Po prostu trzeba wywazyc co warto a czego nie... w firmie nie ma mowy o TV, prywatnie uzywam do supportu rodzinki jak cos potrzebuja ale aplikacja jest odpalana tylko gdy jest to konieczne.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    od strony bezpieczenstwa patrzac, standard jaki przedstawił TQM:
    Cytat Napisał TQM
    Ja preferuje postawic na jakims serwerku openvpn, zainstalowac klienta na zdalnej maszynie i spiac calosc w ten sposob... i na tym standardowe windowsowe RDP (na windowsach) lub SSH (*nix'y),
    vpn -> wbijanie sie po ssh, telnet czy rdp -> mozna swobodnie operowac dostepem i bezpieczenstwem

    jezeli bezpieczenstwo jest malo ważne i potrzebujesz szybkiej chwilowej operacji - tylko TeamViewer - najlepiej sie sprawdza, najmniej klopotliwy. Rozwiazania takie jak ultravnc czy realvnc - w sieci lokalnej idealne, ale pojawiaja sie problemy z NATem i odpowiednia konfiguracja - a czas jest najwazniejszy

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    prywatnie uzywam do supportu rodzinki jak cos potrzebuja ale aplikacja jest odpalana tylko gdy jest to konieczne.
    i tylko do tego chce teamviewer uzywac, tylko i wlacznie do tego nieraz mialem juz banalne awarie w domu a tlumaczenie przez telefon doprowadzalo mnie do bialej goraczki (przyklad-kliknij 2x lewym na x-ikonke na pulpicie i juz mam 3 pytania: co to znaczy kliknij, lewym i pulpit:/ takie byly poczatki nauki staruszkow teraz sie sam z tego smieje, dzis jest znacznie lepiej, ale i tak TV przyda sie bardzo)
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 11-17-2010 - 21:48
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Oj przydaje przydaje... ja nawet mam na telefonie klienta zainstalowanego ze jak jestem w trasie to moge sie zalogowac i zrobic co trzeba
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj