Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: nx 7400 nieuruchamia sie

  1. #1

    Domyślnie nx 7400 nieuruchamia sie

    Po dodaniu partycji w laptopie hp 7400 programem particion magic 8.0 utraciłem możliowość uruchomienia komputera. Problem jest o tyle większy że nie posiadam zgranego recovery a próbując zainstalować innego XP botując z CD pokazuje komunikat o braku dysku. Jak mogę zaistalować system na komputerze? Człowiek uczy się na błędach ale dlaczego na swoich
    Podłączyłem dysk z laptopa (jest na serial ATA) do stacjonarnego PC i widzi go lecz w jednej całości a w partition magic otoczony jest żółtyn prostokątem i wskazuje BAD więc nie mogę go obrobić. Co mogę jeszcze zrobić aby laptop rozpoznał dysk?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    może spróbuj podłączyć gnoja przez USB...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Laptopy z dyskami SATA maja partycje utility prawie zawsze... na pewno HP daje partyje utility... Jesli ja usunales to namieszales sobie zdrowo :-(

    Mozesz nie miec mozliwosci zreinstalowania systemu, szczegolnie jesli nie masz dysku utility... Poza tym kolejna kwestia to instalacja nawet jakiegokolwiek linuxa (poza Ubuntu) bedzie stwarzac problemy, bo instalatory nie widza dyskow SATA... i skoro Twoj CD z Windows mowi ze nie ma dysku, to znaczy ze nie widzi dysku SATA...

    Jestes wiec w kropce! Sorry...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Kielce
    Postów
    131

    Domyślnie

    wiec najlepiej udaj sie do salonu hp (ew serwisu)
    "W życiu wszystko ma jakiś sens, tylko trzeba go odnaleźć. No i często ma on odmienne znaczenie dla różnych osób."

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    możesz też spróbować poprosić o nośnik recovery z windą - chociaż mogą być kłopoty - nie wiem jak to jest z hp ale z dellem było ciężko. jakiś czas temu próbowałem kupić u della nośnik recovery bo wcieło od jednego laptopa i niestety nie dało rady; może w hp jest inaczej?
    jak uda Ci się wywalczyć recovery to poszukaj moich postów (nick jak tutaj) na idg.pl - tam opisałem jak zintegrować stery sata z windowsem;
    nie chce mi sie powtarzać...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. Domyślnie

    Radze sprawdzić dokładnie dysk przez bios, jeżeli jest widziany w biosie (może byż z innymi rozmiarami) - rozwiąrzesz ten problem bootowlanym partiotion magic ew. podobne narzędzia do wd cleaner.
    Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
    Napoleon Bonaparte

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-06-2006, 23:44

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj