Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: windows 9x, ciag dalszy...

  1. #1

    Domyślnie windows 9x, ciag dalszy...

    robie wlasnie porownanie wszelakich windowsow jakie kiedykolwiek ujzaly swiatlo dzianne.
    i mam problem. duzo czytalem o braku unicode pod 9x, brakiem wielu funkcji (np iocompletionport), etc.

    przegladam wlasnie dllki i co widze? wszytko jest. funkcje ansi/unicode, wszytko co pod 7 jest w 95/98/me.

    moze mam jakas trefna wersje?
    winver wywala mi 'windows 95' bez dodatkow, a versja DLLek to 4.00.950.

    Jak wyglada sprawa unicode pod windows 95? musze to wiedziec by dobrze projektowac programy (chyba nikt nie lubi jak soft zle dziala?).

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    najpierw znajdz mi kogos kto nadal uzywa win95, jest on-line i w ogole... nawet urzadzenia szpitalne sa co najmniej na win98 albo 2000 wiec ja pytalbym o sens calego zagrania

    btw. nie prosciej miec 2 wersje stringow w aplikacji i jak wykryjesz win95/98 to dajesz stare 7bit a jak nowy win to utf8?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    najpierw znajdz mi kogos kto nadal uzywa win95
    dokladnie, szkoda czasu chyba ze dla sentymentow.

    Detecting the Operating System Version - CodeProject

    swoja droga win95 za szybko sie crashowal z byle powodu, twoja wymagajaca zasobow aplikacja / program moze zawiesic caly system a warto miemietac na jakich architekturach sprzetowych byl instalowany ten system:

    486, pi 166, p pro, amd k5 etc.

    System requirements for installing Windows 95:

    * Personal computer with a 386DX or higher processor (486 recommended)
    * 4 megabytes (MB) of memory (8 MB recommended)
    * Typical hard disk space required to upgrade to Windows 95: 35-40 MB The actual requirement varies depending on the features you choose to install.
    * Typical hard disk space required to install Windows 95 on a clean system: 50-55 MB The actual requirement varies depending on the features you choose to install.
    * One 3.5-inch high-density floppy disk drive
    * VGA or higher resolution (256-color SVGA recommended)

    To use Microsoft Exchange and The Microsoft Network:

    * 8 MB of memory
    * 20 MB of additional hard disk space
    * Modem (required for using The Microsoft Network)

    Optional components:

    * Microsoft Mouse or compatible pointing device
    * Modem or fax/modem
    * Audio card and speakers for sound


  4. #4

    Domyślnie

    wiem jak okreslic wersje, tylko problem mam z tym co w danej wersji jest.
    juz wiem ze jest problem z msvcrt - musze uzywac msvcrt20, na szczescie ten dll to tylko do testow, bo ma printf.

    unicode jest. CreateFileW jest, a nie powinno. WTF! Do czego jest w takim razie OpenFile?!


    pozatym moja aplikacja to nie bedzie jakies niewiadomo co. fakt pamiec bedzie alokowana dynamicznie i teoretycznie bedzie mogla uzywac pare giga w danym momencie, ale watpie ze do tego dojdzie.


    a tak naprawde to chce stworzyc cos co bede mogl wykozystac za kazdym razem piszac pod windows. zeby dzialalo zawsze i wszedzie, na kazdym windowsie pod x86. a pozniej dodam wersje dos - niestety 1 kod nie pojdzie w trybie 16 i 32 bitowym jednoczesnie ;/ (ale 32 i 64 tak).

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No dobra... pytanie nadal pozostaje PO CO?!
    Jaka jest ralna szansa ze Twoj kod bedzie dzialal na win95/98? Kod bedzie uzywal pare GB RAM, ciekawe gdzie...32bit platforma konczy sie na 3GB tak czy inaczej...

    zamiast zajmowac sie takimi starociami posiedz na kodem aby nic nie przeciekalo

    tylko moej 2gr
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał linux_aa Zobacz post
    unicode jest. CreateFileW jest, a nie powinno. WTF! Do czego jest w takim razie OpenFile?!
    32 Bit - Win95 and NT Functions - Kernel32.dll, User32.dll, Gdi32.dll Tips: Modeling & Development - Sybase Inc

    Jesli zas masz zamiar pisac programy do silnych obliczen matematycznych to wykonaj klase detekcji koprocesora i jego rozszerzen dla danego procesora.


  7. #7

    Domyślnie

    fpu dopiero sie ucze
    moze kiedys

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj