Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Utracona partycja

  1. #1

    Domyślnie Utracona partycja

    Elo

    1.
    trochę mnie nie było na forum ale w końcu sie ocknąłem i musiałem re-installnąć na Win 7 ultimate. Wszystko fajnie, ale przy instalowaniu z płytki zrobiłem 2 partycje na czym Win7 zainstalowałem na primary. Druga miała opcję format, ale postanowiłem, że sobie później sformatuje.
    No to teraz jak klikam na mój komp to nie widzi w ogóle tej partycji. A x XP by widział i mógłbym sobie sformatować. O co kaman ?

    2.
    A drugi problem to już w obydwu Win był ^^. Mianowicie jest taki link:

    http://www.asciitable.com/

    dlaczego alt+139 zamiast tego "i" wyświetla znak "ő" Inne kombinacje działają prawidłowo. Np alt+153 Ö

    a no, jakby się kto miał zapytać to nie mam żadnej chińskiej tradycyjnej tylko klawiaturę(programisty) ^^
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 02-13-2010 - 13:11

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz w narzędziach administracyjnych - zarządzanie komputerem i tam zarządzanie dyskami, czy coś pokazuje. Jak nie, to program DMDE albo jakikolwiek inny do dostępu niskopoziomowego. Tak w ogóle, to chcesz odzyskać jeszcze dane z niej przed formatem, czy tylko sformatować?

  3. #3

    Domyślnie

    2.
    A drugi problem to już w obydwu Win był ^^. Mianowicie jest taki link:

    http://www.asciitable.com/

    dlaczego alt+139 zamiast tego "i" wyświetla znak "ő" Inne kombinacje działają prawidłowo. Np alt+153 Ö
    windows kozysta z utf16, wiec nie moze zakodowac wszystkich istnieejcych znakow.
    dlatego kozysta z tablic znakow.
    funkcjonuje w systemie pojecie 'jezyk', i kazde okno moze wybrac wlasny. to od identyfikatora jezyka zalezy, jak wirtualne klawisze sa tlumaczone. wirtualny klawisz = zawsze taki sam, to co dostajesz od sterownika klawiatury (on dostaje scan code, zalezny od klawiatury).

    alt+? wysla znak znak z aktualnej tablicy znakow, gdzie ? jest jego numerem.

  4. #4

    Domyślnie

    ECHELON - thx, pisałem zjarany a potem mi głupio było takie pytania zadawać, ale nie mogłem już zrobić edit i wykasować (tzn chodzi o dyski) - wszystko juz znalazłem - po prostu pierwszy raz w win7 byłem lekko zagubiony+maria hehe

    rax666 - muszę napisać imienne macro w WoW a koleś ma właśnie nick, gdzie jest znak ALT+139. Tylko własnie on jest z UK i mówi, że taki znaczek ma na klawiaturze - ja próbowałem własnie znaleźć sobie ten znak tak jak kiedyś w DOS a tu nagle kapa.
    Masz w takim razie jakiś pomysł jak go uzyskać ? co musze zrobić ?

  5. #5

    Domyślnie

    A czy tam, gdzie piszesz to makro nie da się wkleić tego znaku? Jeśli jest w ASCII, to nawet jak środowisko (nie gram w WoW nie wiem czy ma coś wbudowane, czy w czym to piszesz) nie obsługuje Unicode, to powinno pójść. Jak nie, to spróbuj wpisać kod znaku w hex.

    EDIT
    W UTF-16 ten znak ma kod 0xEF00, w UTF-8 0xC3AF. Może się przyda.
    Ostatnio edytowane przez ECHELON : 02-16-2010 - 21:35

  6. #6

    Domyślnie

    Echelon właśnie jest taki problem, że macro wygląda tak:

    /cast [target=Syllia]Fear Ward

    gdzie Syllia ma własnie to "i" - alt+139. Niestety w samym edytorze makr w WoW nie da się wpisywać znaków w ich odpowiednikach HEX bo aż tak rozbudowane to nie jest.
    Problem w tym, że właściciel nicka jest z UK i on ma taki znak na klawiaturze.

    A w samym edytorze WoWa jak wpiszę alt+139 to zamiast [ i ] otrzymuję [ ő ] - i się zastanawiam co to do cholery za STANDARD ?

    (ASCII)American Standard Code for Information Interchange - gówno ku*** nie standard ^^
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 02-17-2010 - 12:08

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    <offtop> za duzo wolnego czasu...priestem grac...</offtop>
    War, war never changes.

  8. #8

    Domyślnie

    GSG - gratuluje błyskotliwości, ale zastanawiam się jak doszedłeś do tego, że to priest ? LOL

    Dobra, zedytowałem post - teraz mnie oświeciło. Doszedłeś po Fear Ward xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 02-24-2010 - 11:42

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj