Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: problem z zaszyfrowanym dysku

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie problem z zaszyfrowanym dysku

    Witam.


    Otóż mam problem z zaszyfrowaną partycją mojego dysku.
    Opowiem pokoleji jak doprowadziłem jedną z moich partycji do stanu w którym sie teraz znajduje.
    Chciałem przypisać odpowiednie partycje konkretnym użytkownikom komputera więc korzystają z opcji "zabezpieczenia" która jest we właściwościach każdej partycji, odebrałem wszystkie prawa wszystkim użytkownikom komputera oprócz mnie dotyczące mojej partycji zapisałem (trwało to chwile), następnie chce otworzyć swój dysk i pokazuje sie komunikat iż nie mam dostępu (o_0?), chciałem z powrotem udostępnić swoją partycje wszystkim użytkownikom jednak pojawił sie komunikat iż nie można znaleść pliku copy.exe i nie mam uprawnień do zmiany ustawień tej partycji czy coś w tym stylu. Myślałem że przywracanie systemu coś pomoże, i pomogło mogłem już wejść na dysk(^^) przeglądać foldery, jednak na tym koniec, nie mogłem nic zrobić z plikami znajdującymi sie na partycji, co bym nie chciał zrobić, odmowa dostępu(:\ )
    Stwierdziłem że moją ostatnią szansą jest ponowne zainstalowanie windows'a
    niestety nic to nie dało (;( ). Pewnie format tej partycji załatwi sprawę jednak to moja partycja na której przechowuje wszystkie swoje pliki, te mniej ważne, jak i te najważniejsze bez których nie mogę używać komputera. Pliki są na dysku więc musi być jakiś sposób na ich uratowanie.
    Będe wdzieczny za wszelką pomoc. Sprawdze każdą opcje, każdy podany sposób, naprawde zależy mi na tych danych.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W zaleznosci ile masz tych danych - skuteczne rozwiazanie to Linux LiveCD i jakis dysk USB do ewakuacji plikow. Jakbys odpalil np. Ubuntu z plytki CD/DVD i podlaczyl drugi dysk na USB (sam sie w sumie podmontuje i zglosi - najlepiej aby mial system plikow FAT32 - unikaj NTFS aby nie miec problemow) to bedziesz mogl podmontowac partycje NTFS z windows z pominieciem uprawnien do plikow i skopiowac je na dysk USB.

    Problem popelnies odbierajac uprawnienia wszystkim uzytkownikom poza soba - sa w windows konta systmowe (np SYSTEM) ktoe musza miec dostep do plikow aby calosc dzialala... bez wglebiania sie w szczegoly, dalej proponuje ostroznie... Wyciagnij dane na drugi dysk, format + reinstalka, przywracanie danych na czysty system. Twoja sytuacja jest jeszcze calkiem dobra wiec sie za bardzo nie martw - czeka Cie za to troszke pracy i nieplanowana reinstalka systemu. To wszystko.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Szyfrowanie dysku/partycji
    By gogulas in forum Security
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 09-05-2008, 16:10
  2. Jak zapisać na dysku zabezpieczoną stronę www?
    By spidernet in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 01-31-2008, 20:52
  3. Oznaczenie dysku sieciowego w CMD
    By Numona in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 10-07-2007, 18:40

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj