Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Automatyczne pobieranie informacji o systemach na Windows Small Business Server 2003

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    76

    Question Automatyczne pobieranie informacji o systemach na Windows Small Business Server 2003

    Witam wszyskich

    Przejde odrazu do senda sprawy Mam Windows Small Business Server 2003 i okolo 40 kompow w domenie Wszyskich kompow sa zabezpieczone (HDD Encription + karzy z kompoterow ma silne hasal na usera + osobne konto dla admina. Teraz przyszla czas na monitoring I tu sie zaczyna problem.

    Zeby monitorowac co uzytkownicy instaluja na kompach chcial bym zeby przy karzdym logowaniu kompoterow do domen (online czy VPN) zeby Windows Small Business Server 2003 pobieral informacje o zainstalowanuch programach.

    Czy jest moze jakis software czy skrypt na Windows Small Business Server 2003 ktory by pobieral taki rodzaj inforacje (freeware or shareware nie ma znaczenia). Nie zebym szedl na latwizne ale szukalem na google ale nie znalazlem; moze szukam niewlasciwych hasel albo nie wiem co

    Czy ktos mogl by mi pomuc z tym

    Dzieki i narazie

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wiem jak dokladnie rozwiazac Twoj problem ale ja bym po pierwsze zabronil ludkom mozliwosc instalacji softu jesli to mozliwe i opracowal jakas metode zdalnych instalacji - nawet przygotowal pakiety binarne, ktore instaluja kompletne aplikacje albo cos w tym rodzaju.

    Na forum ruszalem temat zdalnego robienia aktualizacji. Niestety nigdzie dalej sie nie posunalem, ale jesli udaloby Ci sie to jakos rozgryzc (masz wszystko zorganizowane w domene... jak masz Active Directory to masz jeszcze lepiej) to moglbys zastosowac podobny system dzialania jak ja myslalem ale w oparciu o Active Directory.

    Mam nadzieje, ze to jakos pomoze...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    możesz skorzystać z gpo lokalnych komputerów ale po co skoro masz domenę?
    zainteresuj się mmc: zasadami zabezpieczeń domen i Group Policy Management.
    można tam nieźle użyszkodników ograniczyć co do poczynań w sieci i Internecie ale musisz wymusić używanie IE
    a konkretnie na twoje pytanie odpowiem tak: sam sobie wykombinuj takie coś.
    ja swojego czasu używałem aida32 (teraz everet), działało to tak, że po zalogowaniu się pc do domeny klient aidy wysyłał log ze zdefiniowanymi przeze mnie informacjami na serwer. to stare rozwiązanie i dla ciebie niewygodne bo dane aida ładowała do bazy Accessa. Ale mamy ocsinventory!
    tu masz baze mysql albo postgres czyli jestes w domu. ocs ci pakuje raporty do bazy, ty odpowiednimi zapytankami sprawdzasz aktulany przysłany stan zainstalowanego oprogramowania z poprzednim; jak cos nie tak generujesz maila z info i juz wiesz co sie dzieje... możesz w ten sposób nawet wybadać czy ci kości RAM nie podmienili
    nie ćwiczyłem tego ale wydaje mi się, że jakiś wielkich problemów być nie powinno za wdrożeniem takiego rozwiązania...
    a może ocs ma taką funkcję! nie wiem nie zagłębiałem sie... musisz poszperać...
    ***********
    * markossx *
    ***********

Podobne wątki

  1. automatyczne wylogowywanie
    By markossx in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 08-11-2007, 21:40
  2. rapidshare.com - masowe pobieranie
    By Sardihan in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 08-02-2007, 14:32
  3. Odpowiedzi: 5
    Autor: 04-18-2007, 18:48
  4. Windows Server 2003
    By carbon in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 03-29-2007, 11:22
  5. server 2003 - hasła
    By cesarks in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 02-27-2007, 07:31

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj