Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Wycofanie WGA

Domyślnie Wycofanie WGA

Czyżby w końcu miał nastąpić koniec WGA, jak dla mnie było to nie nieuniknione im szybciej się z tego wycofają tym lepiej dla nich . zamiast WGA ma zostać wprowadzone WCG (Windows Comparison Guide) oraz OCG (Office Comparison Guide) dzięki którym będzie można podobno sprawdzić legalność swojego softu bez żadnych konsekwencji czyli nic nie będzie przesyłane do microsoftu, ale tak naprawdę to po co to komu przecież chyba każdy się orientuje z czego korzysta .

http://blogs.msdn.com/wga/
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Domyślnie

jak nic nie będzie wysyłane to mi kaktus wyrośnie na (!).
    * markossx *

Domyślnie

Taaaaa... RIAA tez strone otworzyla do sciagania lewych filmow i dala downloader nawet do przyspieszenia sciagania... tyle ze ten szperal po dysku i raportowal co masz nielegalne hehehe....

Poza tym jaki sens ma WGA skoro Ubuntu mozna zweryfikowac jako "Genuine Winows" ?!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

Fajnie, Fajnie tylko nie chce mi się wierzyć że microsoft nie dostanie info o legalności pakietów. Firewall będzie miał zapewne logi o wysyłanych danych

Domyślnie

Ja testujac na przyklad co jest przesylane i gdzie instaluje aplikacje na czystym systemie w maszynie wirtualnej z odpalonym tcpdump'em na hoscie... odpalam program, obserwuje co robi... jak sie okaze ze nagle otwiera polaczenia to zapisuje co i gdzie przesylal... Fajnie wychodzi na jaw jak to program ktory dziala calkowicie lokalnie nagle zaczyna gadac z innym serwerem i bynajmniej nie sprawdzajac stron WWW w celu poszukiwania aktualizacji.

Szczerze? Nie wierze ze M$ nie bedzie chcialo miec kontroli nad tym kto i co ma... w koncu to ich kasa (ktora im ucieka na kazdym piracie) wiec nie zaryzykuja...

Domyślnie

Czy ja wiem czy ryzykują raczej nie, na tym patencie sporo zyskali bo duża cześć osób używająca ich os po wyświetleniu komunikatu ze są piratami poszła i się zaopatrzyła w oryginał , no ale odbiło się to sporym echem które było dla nich negatywne ze chcą inwigilować użytkowników etc. przez to spora część ludzi się od nich odwróciła i poszła szukać szczęścia w unix-ach.

No ale w sumie tez nie wieże ze się całkowicie od tego odetną.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 07-06-2007 - 17:52
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Domyślnie

Sam nie wiem... tredu i tak nie zmienia... coraz wiecej firm (nie mowiac o uzytkownikach) zaczyna dostrzegac Open Source i Linux'y - przewidywania mowia ze rok 2008 bedzie wlasnie rokiem Linuxa na desktopach, tzn nie tylko rokiem bo rokiem ale ilosc migracji z windows na linuxa bedzie ponoc znacznie wieksza niz do tej pory. Po czesci ma to byc ze wzgledu na wprowadzenie Visty, ktora oczywiscie ma swoje dalsze wymagania, decyzja Dell'a o sprzedazy kompow z Linuxem pokazala ze nie jest to zabawka dla dzieciakow tylko normalny system... Do tego ludzie zaczynaja odkrywac narzedzia, ktore okazuja sie sporo wydajniejsze od windowsowych... itd.

Gdzies dzisiaj widzialem na sieci spory artykul na ten temat - chyba na slashdot.org ale nie jestem pewien...

Domyślnie

No i bardzo dobrze im więcej ludzi będzie wspierało Open Source tym będzie się lepszym stawało i za jakiś czas o windzie wszyscy zapomną . Bill Gates wie kiedy odejść w „chwale”.

Domyślnie

niech linuxy wejda do szkol

Sardihan jest offline Blastmaster

Domyślnie

wjedą i co ... w mojej szkole max 3 osoby umieją obsłuzyc inny system (2 1 nuaczyciel i ja+ mój ziom )
    PSZE PANI MI TU QUEAKE NIE DZIAŁA !!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania