Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Autoodtwarzanie z dyskietki

Domyślnie Autoodtwarzanie z dyskietki

Poszukuję programu/sposobu który pozwoli mi na: autoodtworzenie pliku .exe zaraz po włożeniu dyskietki do komputera.
    Jest to VSK 3.0, którego chciałbym zainstalować (szybko!!!) na cudzym komputerze... Wkładam dyskietkę, po chwili wyciągam i tyle- taki jest mój plan. Pytałem na innych forach (http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=91589) -nic nie pomogli gamonie Pomożecie?

Domyślnie

A musi być z dyskietki? Lepiej kup sobie pendriva w technologi U3, ktory po włożeniu do kompa tworzy napęd i robi autoruna aplikacji znajdującej się na pendrive'ie. Tu ma prezentacje tej technologii:
    http://www.youtube.com/watch?v=CZN99pgivUM

A tutaj masz modyfikacje autoruna, żeby ładował różne "hackerskie" programy:
    http://wiki.hak5.org/wiki/USB_Switchblade

Tylko jeśli installer tego VSK jest interaktywny, tzn trzeba klikać "Next" w odpowiedzi na kolejne pytania, to nie wiem, czy da się go automatycznie zainstalować.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

Steve Jobs

Domyślnie

a może spróbuj tego http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/autorun/autorun.php
    nie wiem czy zadziała na dyskietce ale może... sprawdziłbym ale nie mam stacji dyskietek w kompie

kaspsior jest offline يحشطخبؤءفنو٢٥٣كهي

Domyślnie

..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:51

Domyślnie

Po tym jak wrzuciłem plik autorun.inf, dostaje informacje że dyskietka jest niesformatowana i KUPA z tego wychodzi...

Domyślnie

znalazłem coś lepszego, niestety grzebanie w rejestrze wchodzi do tego... autorun z dyskietki to powinno pomóc kapsior podal cos podobnego tylko, ze po angielsku, ale ta sama zasada jest tam opisana.

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie

ale nie bardzo rozumiem nad czym tak kombinujecie - z dyskietki 3,5 nie da się nic automatycznie wystartować - przecież żeby zadziałał jakikolwiek mechanizm autostart komputer musi mieć informację, że nośnik został włożony - a w przypadku dyskietek taka funkcjonalność nie istnieje - gdyby było inaczej to w waszych komputerach non stop świeciłyby się diody od flopa, bo system by sprawdzał czy przypadkiem ktoś nie włożył dyskietki

Jeśli już chcesz cokolwiek odpalać z autostartu to zrób to przez CD-ka albo pendraka

edit: oczywiście przy używaniu cd-ka musisz zapewnić miejsce na zebrane informacje, więc prawdopodobnie w grę wchodzi ruch sieciowy, co może być wykryte
    Ostatnio edytowane przez dexter : 06-08-2007 - 20:14

Domyślnie

Cytat Napisał dexter Zobacz post
    a w przypadku dyskietek taka funkcjonalność nie istnieje - gdyby było inaczej to w waszych komputerach non stop świeciłyby się diody od flopa, bo system by sprawdzał czy przypadkiem ktoś nie włożył dyskietki
    oczywiście moge sie mylic ale skoro twierdzisz, ze dioda by sie swiecila caly czas bo by sprawdzała czy nie ma dyskietki... wiec analogicznie powinno byc tak samo z cd-romem a dlaczego u niego sie dioda nie swieci caly czas a poza tym zajrzyj na strone ktora podałem w poscie nad Twoim i przeczytaj koncówke artykułu
    rozdział - Nie tylko CD!

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie

Klucz NoDriveTypeAutoRun znam już od dawna - ale nie o to tutaj chodzi.

Modyfikacja tego wpisu w rejestrze aktywuje tylko i wyłącznie sprawdzanie i wykonania poleceń z pliku autorun.inf który będzie w katalogu głównym flopa. Nie zmienia to faktu, że user musi kliknąć sobie w oknie Mój Komputer na ikonkę flopa aby to zadziałało.

A co do twojej uwagi, to jak sądzisz, czemu można "programowo" wysunąć płytę z napędu, a nie da się tak zrobić w przypadku flopa.

Nie da rady tak ustawić sytemu, żeby po włożeniu dyskietki do napędu cokolwiek zrobiło się automatycznie, bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie pedraka - szybszy, cichszy i lepiej się sprzeda

Edit: poniżej fragment przytoczonego przez Ciebie artykułu - jak widać przeczytałem go dosyć dokładnie (od siebie dodam, że zrobiłem to zaraz po tym jak się ukazał )

Cytat Napisał ENTER 6/2001
    Samo uaktywnienie mechanizmu autoodtwarzania dla stacji dyskietek nie wystarczy, by po włożeniu dyskietki z plikiem autorun.inf była ona automatycznie odczytywana. Stacje dyskietek w przeciwieństwie do napędów CD nie mają (na ogół) mechanizmu detekcji nośnika w urządzeniu. Dlatego też po włożeniu takiej dyskietki musimy nieco "pomóc" systemowi w odczytaniu jej zawartości, wciskając w otwartym oknie "Mój komputer" klawisz F5
    Ostatnio edytowane przez dexter : 06-08-2007 - 21:23

Domyślnie

moj blad rzeczywiscie ale każdy moze sie pomylic...
    chociaz:
    Stacje dyskietek w przeciwieństwie do napędów CD nie mają (na ogół) mechanizmu detekcji nośnika w urządzeniu.
    joke off course ale juz nie wnikajmy w szczegoly...

po kolejnym przeczytaniu artykułu zgadzam sie z dexterem zeby lepiej zrobic to z pena.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania