Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: System Volume Information i znikające miejsce

  1. #1

    Question System Volume Information i znikające miejsce

    Witam

    Chciałem się zapytać o plik System Volume Information w Windows 7. Od jakiegoś czasu znika mi miejsce na dysku systemowych gdzieś średnio 1 GB na 1-2 dni i wyczytałem w internecie że ten plik jest odpowiedzialny za robienie kopii zapasowych i punktów przywracania systemu odnośnie ustawień systemowych.

    Poszperałem i znalazłem opcję wyzerowania , wyłączenia bądź ustawienia limitu tego pliku jednak teraz System Volume Information zajmuje mi dobre 12 GB a ja ustawiłem go na coś około 3-4 GB.

    Zrobiłem skana programem Treesize i zajrzałem do wnętrza tego pliku jest on podzielony na oddzielne pliki czy części o śmiesznych nazwach złożonych z haotycznie ustawionych cyfr i liter , każdy z tych plików ma mniej niż 2 GB więc tak sobie myślę że może to co ustawiłem odnosi się do tych właśnie części. Czyli poszczególna część nie może mieć więcej niż 3-4 GB. Sam nie wiem.

    Ma ktoś pomysł jak zrobić tak żeby plik czy folder , nie wiem co to dokładnie jest, zajmował nie więcej niż 3-4 GB. Jak przywrócić to miejsce które zostało zajęte? Skasować wszystkie punkty przywracania ?

    Ma ktoś jakiś pomysł ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw piszesz, że ustawiłeś na 3-4GB a za chwilę się pytasz jak zrobić by zajmował 3-4GB - tzn, że nie działa ?

    możesz też wykonać opcję:
    powercfg -h off

    da Ci od 5 do 10GB wolnego miejsca i pozbędziesz się możliwości hibernacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Najłatwiej będzie ci po prostu wejść do tego folderu, we właściwościach sprawdzić które backupy są nowe i usunąć wszystkie oprócz 2 czy 3 najnowszych

  4. #4

    Domyślnie

    Miejsce mogą zajmować aktualizacje systemu, programów, kopie zapasowe, pliki ustawień itp. Niestety większość należy czyścić ręcznie.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hacker12 Zobacz post
    Miejsce mogą zajmować aktualizacje systemu, programów, kopie zapasowe, pliki ustawień itp. Niestety większość należy czyścić ręcznie.
    ccleaner + bleachbit
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj