Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Samoczynnie wysuwający się napęd cd.

  1. Domyślnie Samoczynnie wysuwający się napęd cd.

    WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW !

    Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale zapewne nie ostatni z racji chęci poszerzania wiedzy o bezpieczeństwie komputerowym. Mój problem przez który również podjąłem decyzję założenia konta na tym forum zaczął się już jakiś czas temu ok. 3 miesięcy. Samo wysuwający się napęd cd i od czasu do czasu duże zużycie dysku i natężenie sieci w menadżerze zadań sugerują, że jestem prawdopodobnie ofiarą trolowania(prawdopodobnie przez moich znajomych informatyków ). Moje pytania do was brzmią:
    1.Jakim narzędziem zarejestrować wszystkie czynności mojego komputera takie jak rozkaz wysunięcia napędu cd, aby dowiedzieć się co jest tego przyczynną ?
    2.Jakich programów używać i jak je konfigurować, aby zabezpieczyć swój komputer przed atakami i już siedzącymi w systemie robakami itd.(proszę przynajmniej o wskazówki gdzie szukać)
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam Markowy92.

    Ps. korzystam z oryginalnego Windowsa 8.1, aktualizowany na bieżąco. Zabezpieczenia to Windows Defender i systemowy firewall.
    Ostatnio edytowane przez Markowy92 : 06-19-2014 - 16:21

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Daj drugi CDROM i zobacz czy też będzie się otwierał...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał markossx Zobacz post
    Daj drugi CDROM i zobacz czy też będzie się otwierał...
    Przepraszam nie dopisałem, otóż posiadam laptopa i nie mam jak sprawdzić z innym cd-romem. Jestem jednak przekonany, że to wina ataków, lub złośliwego oprogramowania.Jeżeli odpowiedni program do rejestrowania takich zdarzeń nic nie pokaże po wysunięciu, to po prostu odepnę napęd. Proszę was o odpowiedź na moje pytania, a będę bardzo wdzięczny.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. sysinternals process monitor - kupil ich microsoft wiec download free ze strony microsoftu
    2. jak juz masz smieci w systemie to za pozno - przeorac i sadzic od nowa (tzn format i reinstalacja), innego wyjscia nie ma
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    1. sysinternals process monitor - kupil ich microsoft wiec download free ze strony microsoftu
    2. jak juz masz smieci w systemie to za pozno - przeorac i sadzic od nowa (tzn format i reinstalacja), innego wyjscia nie ma
    Dzięki za odpowiedź, pobrałem i próbuję wyszukać rozkaz wysunięcia samemu wysuwając, aby utworzyć odpowiedni filtr. Trochę tego jest i nie bardzo wiem jak tego szukać ;/ Jakieś wskazówki ?

  6. #6

    Domyślnie

    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...69411363,d.ZWU

    Przeskanuj i wrzuc loga. Zapisz combofixa na pulpicie, uruchom kompa w trybie awaryjnym, odpal combofixa jako administrator, antywir ma byc wylaczony.

  7. Domyślnie

    Cytat Napisał zibi860810 Zobacz post
    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...69411363,d.ZWU

    Przeskanuj i wrzuc loga. Zapisz combofixa na pulpicie, uruchom kompa w trybie awaryjnym, odpal combofixa jako administrator, antywir ma byc wylaczony.
    Ten program nie działa pod mój system.
    "This program does not work on Windows 8.1 at this time!"

  8. #8

    Domyślnie

    rzeczywiscie, myslalem ze juz wrzucili wersje na win8

  9. Domyślnie

    Ktoś ma pomysł na ułożenie odpowiedniego filtru ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markowy92 Zobacz post
    Ktoś ma pomysł na ułożenie odpowiedniego filtru ?
    ustawiasz filtr na operacje eject.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj