Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Sieć otwarta i możliwości szyfrowania takiego połączenia poza Mac.

Domyślnie Sieć otwarta i możliwości zabezpieczeń takiego połączenia poza Mac.

Witam.

Proszę powiedzcie mi jaki są możliwości szyfrowania takiego połączenia?
    Tzn wiadomo po Mac ale czy jest coś jeszcze? Czym to nasłuchać nie będąc podłączonym? Platformą może być Linux lub XP.
    Ostatnio edytowane przez el_pollaco : 03-09-2012 - 12:09

Domyślnie

MAC to do filtrowania a nie do szyfrowania...
    Pytasz czym to sluchac czy czym to zaszyfrowac?! Z pytania jak dla mnie nic nie wynika...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dzięki TQM za zainteresowanie. Wiesz co chodzi mi dokładnie o to jakie możliwe są zabezpieczenia takiej sieci tzn oprócz filtracji po mac. Szukałem coś na ten temat w googlach itp lecz nie ma czegos takiego opisanego:/ Jest wszystko ale nie dosłownie to o co pytam.

Domyślnie

WPA i WPA2 nigdzie nie wspomnieli?
    Jak chcesz isc hardcore to RADIUS + EAP-TLS i masz 802.1x

Domyślnie

TQM Ty mnie źle rozumiesz, ja nie chce wiedzieć jakie są zabezpieczenia typu WEP itd. Ja poprostu pytam o możliwości zabezpieczenia sieci otwartej, czyli w airodumpi-e OPN. Dokładnie chodzi mi jakie są możliwości co do zabezpieczenia takiego połączenia w sensie oprócz filtracji po Mac.
    Jakie inne zabezpieczenia są stosowane przy otwartej sieci...
    Muszę się dostać do jednej z sieci otwartej czyli OPN kumpla i udowodnic mu że można. Jeżeli już to prosze skieruj mnie do jakiś poradników czy czegoś podobnego.

Domyślnie

Aaaa no to od razu trzeba bylo tak
    Ok - mozna miec PPPoE i siec nadal jako otwarta, inne popularne rozwiazanie to dajesz otwarta siec podpieta jedynie do koncentratora VPN... i kazdy kto sie podepnie do wifi musi odpalic VPN albo nie ma do niczego dostepu

Domyślnie

No i o to mi chodziło Elegancko TQM Powiedz mi jeszcze taką rzecz czy gdy mam taką sieć otwartą, to mam jednego klienta podpiętego na non-stopie (tak mi pokazuje airodump0 lecz gdy odpale Kismeta to mam 3 klientów lecz z innymi macami i tego z airodumpa tam nie ma:/ A wszystkie te 3 które widze w Kismecie to maci które pokazują mi nazwe "Routerboard.com". Czemu Kismet mi nie pokazuje tego klienta z airodumpa?

Aha i TQM jesteś w stanie mi powiedzieć o co tu biega? Czy to jest PPOE czy coś innego? Jak tu się wkraśc? Dodam iż po zmianie mac na któryś znaleziony w Kismecie mnie w ogole nie łaczy, zero dojścia do strefy wifi tej sieci nie mówiąc o necie:/ Kismet mi zczytał jednego klienta iż jest to jak inni Wired/AP i podal Ip 192.168.1.119 i gówno z tego bo nie mam nawet dojścia na zwykłe wifi bez neta:/
    Ostatnio edytowane przez el_pollaco : 03-10-2012 - 22:07

Domyślnie

routerboard.com - zagladales na ta strone?

To jest infrastruktura, AP a raczej siec przekaznikow Twojego ISP, moze byc to na rozne sposoby zabezpieczone i najprawdopodobniej nie wpuszcza klienow w ogole (bo nie musi) i tylko laczy sie innymi urzadzeniami od ISP... Poczytaj na poczatek o WDS, pozniej zapoznaj sie z tym co potrafia te urzadzenia... ale moge powiedziec ze mowiac 'wymiataja' bardzo zanizam ich ocene

Domyślnie

Ekhm... Czyli po prostu mogę sobie kijem pogrzebać w takiej sieci:P No cóż dzięki TQM za pomoc, no nic więc raczej odpuszcze sobie i tyle:/ Wrr! Temat do zamknięcia

Domyślnie

W ogromnym skrocie - normalnie siec WiFi uzywa 3 adresow MAC... adres klienta po obu stronach lacza i adres BSSID AP'ka... w trybie WDS sa 4 adresy bo lacze WDS jest punkt-punkt miedzy urzadzeniami i dzialaja jak bridge sieciowy, czyli masz 2 adresy BSSID i dwa adresy MAC komputerow ktore miedyz soba gadaja...
    Jesli Twoja maszyna nie obsluguje WDS to nawet nie zrozumie pakietow ktore do niej sa wysylane :-D

Serio, zapoznaj sie z routerboard.com i mikrotik.com - ja w tej chwili domu mam 6 takich urzadzen i eksperymentuje z siecia typu mesh...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania