Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: AirPcap tx, problem z instalacją adaptera pod UBUNTU.

  1. Post AirPcap tx, problem z instalacją adaptera pod UBUNTU.

    Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy temat na tym forum. Tak jak w temacie podjąłem próbę instalacji adaptera AirPcap jak dotąd - bezskutecznie. Na stronie producenta Cace Technologies sterowniki dla platformy linux nie są dostępne co zostało ujęte w informacji na temat sterowników na powyższej stronie. Próby odnalezienia sterownika airpcap.sys zakończyły się również niepowodzeniem. Podjąłem więc próbę instalacji za pomocą narzędzia "ndiswrapper" również bez powodzenia, plik setup_airpcap_4_1_1.exe nie może być zainstalowany przez ndiswrapper bądź rozpakowany przez program cabextract. Ponieważ jestem nowym użytkownikiem linux - dystrybucja ubuntu 12.04.1 - brakuje mi odpowiedniego doświadczenia do rozwiązania problemu z instalacją adaptera. Proszę forumowiczów o pomoc, dziękując z góry za wskazówki.

  2. #2

  3. Domyślnie

    Producent jasno informuje, że nie wspiera innych platworm poza Windomsem https://www.cacetech.com/support/air...aq.html#faq_12

    Forum Back-Tracka wspomina o driverach atheros 9170 USB - Not recognizing AirPcap, brain fart, jednak bez wsparcia producenta nie masz szans na osiągnięcie pełnej funkcjonalności i wydajności.

    Przed zakupem sprzętu zachęcam zapoznać się z listą wspieranych urządzeń:


  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wiem co teraz wsadzaja do AirPcap'a ale ten co ja mam dziala doskonale pod Linuxem bez kombinacji ze sterownikami. W ogole jesli zainstalujesz sterowniki pod ndiswrapper'em mozesz miec problemy z niektorymi aplikacjami.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj