Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Zakup nowej karty usb

Meo
    Meo jest offline

Domyślnie Zakup nowej karty usb

Witam, mam zamiar kupić kartę na usb, wymogiem jest współpraca z Back Track 5. Wiem, że było już sporo na ten temat tematów, ale posty z konkretnymi odpowiedziami są sprzed kilku lat. Na wiki Back Track, jest niewiele kart, a jeśli są, to za 300zł. Moim górnym limitem cenowym jest 100zł, ale im mniej tym lepiej (nie potrzebuje profesjonalnej o ogromnej mocy). Nie jestem wstanie określić jakiej mocy potrzebuję, karty będę używał w bloku jak i w centrum miasta. Myślałem o TL-WN722N, ale niektórzy mówią, że nie działa, a inni że działa bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nie odeślecie mnie do wyszukiwarki, bo najpierw to zrobiłem. Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami i napiszecie na czym Wy pracujecie.

Domyślnie

Wireless Drivers - BackTrack Linux - szukaj karty nie po modelu tylko po chipsecie np wifi z rt73 masz na allegro za niecale 40zł
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Polecam cos z ralinka z wyjsciem na antenke ofkors
    "Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie dokonuje tego wynalazku."

Meo
    Meo jest offline

Domyślnie

Przeglądałem stronę Ralinka, ale żadna pod usb nie ma wyjścia na antenę. Na wiki z tym chipsetem znalazłem tylko Edimax EW-7318USG. Moglibyście podać konkretne modele? Co sądzicie o tym TP-Linku, który wymieniłem w 1 poście? Znalazłem jeszcze THETA UH-200R, Alfa AWUS036EW (chyba zbyt mocna i droga)
    Ostatnio edytowane przez Meo : 02-06-2012 - 06:57

Domyślnie

Edimax ktorego podales wyzej dziala wysmienicie - mam 3 sztuki
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Meo
    Meo jest offline

Wink

Jak jest z zasiegiem w zabudowaniach? Miales stycznosc z wymienionym wczesniej tp-linkiem?
    Malo jest edimaxow, wiec szukam alternatywy. Rozumiem, że pracujesz na back track 5.

Domyślnie

Cytat Napisał Meo Zobacz post
    Myślałem o TL-WN722N, ale niektórzy mówią, że nie działa, a inni że działa bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nie odeślecie mnie do wyszukiwarki, bo najpierw to zrobiłem. Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami i napiszecie na czym Wy pracujecie.
    Witam.
    Karta TL-WN722N to bardzo dobra karta. Pod BT5 R1 dziala wstrzykiwanie, oraz zmiana mac-a. Pod windows wystarczy zainstalowac sterowniki od karty alfa awus036nha i zyskujemy mozliwosc zmiany mac-a.
    TL-WN722N oparta jest na chipsecie AR9271 - na razie nie ma do niej patchy dotyczacych zmiany regionu, tak wiec na dzien dzisiejszy nie ma mozliwosci odblokowania 14 kanalu na tej karcie.
    Tp-link jest mniej czuly niz karty oparte na chipsecie RTL8187L, ale za to lepiej nawiazuje polaczenia.
    RTL8187L widzi duzo sieci, ale z w wieloma nie potrafi sie polaczyc, natomiast AR9271 laczy sie z sieciami o slabym sygnale, z ktorymi realtek nie jest w stanie nawiazac polaczenia.
    Jezeli chcesz uzywac karty do nasluchu danych - bierz karte na realteku, a jesli chcesz ja wykorzystywac do stabilnych polaczen o dobrej jakosci polaczenia - bierz AR9271.
    Co do RT73 - daruj sobie - dobrze dopracowane sterowniki, ale malo czuly chipset.

Daruj sobie rowniez karte alfa awus036nha, poniewaz jest to niewypal.
    Karta zawiera AR9271 + wzmacniacz, ale problem polega na tym, ze wersja druga tej karty(a taka teraz mozna kupic) nie laczy sie pod linuxem z otwartymi sieciami, a po polaczeniu z sieciami szyfrowanymi (pod windows laczy sie z wszystkimi sieciami) transfer danych jest mizerny - nawet znajdujac sie obok AP.
    Pozdrawiam.

p.s.
    Sam uzywam TL-WN722N mieszkajac na blokowisku i uzyskuje na niej najwyzsze transfery danych.
    Porownywalem z RTL8187L, Ralink RT2770F, AR9170, zydas i RT73.
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 02-06-2012 - 10:54

Meo
    Meo jest offline

Domyślnie

Możesz podać konkretne modele oparte na Realteku? Karta będzie używana do nasłuchu.THETA UH-200R niestety nie jest dostępna w żadnym sklepie. Używałeś TP-linka do aircrack'u?

Domyślnie

Możesz podać konkretne modele oparte na Realteku? Karta będzie używana do nasłuchu.THETA UH-200R niestety nie jest dostępna w żadnym sklepie.
    THETA UH-200R oparta jest na chipsecie RTL8187B - nigdy jej nie testowalem, ale z tego co wiem najlepiej dopracowane sa sterowniki dla RTL8187L, wiec nie polecam Ci tej karty.
    Co do kart na realteku - poszukaj na allegro - jest tego spory wybor.
    Osobiscie uzywam do testow karty WIFISKY 2000mW (oczywiscie te 2000mW to jest tylko taki chwyt marketingowy, w rzeczywistosci karta nie nadaje z tak duza moca).
    Karta w cenie ok 60zl - u mnie dziala dobrze, ale wiem ze niektorzy maja z nia problemy wiec kupujesz na wlasna odpowiedzialnosc.

Używałeś TP-linka do aircrack'u?
    Oczywiscie ze tak - przeciez napisalem Ci ze dziala na niej wstrzykiwanie i zmiana mac-a no i oczywisice tryb nasluchu.
    Generalnie na dzien dzisiejszy na TP-link-u dziala wszystko co trzeba (za wyjatkiem 14 kanalu, ale on i tak jest bardzo rzadko uzywany-w Europie dozwolone jest stosowanie kanalow od 1-13).
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 02-06-2012 - 12:26

Meo
    Meo jest offline

Domyślnie

Dziękuję bardzo za odpowiedź, zdecyduje się chyba na TP-linka.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania