Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Sniffing sieci mobilnej

Domyślnie Sniffing sieci mobilnej

Witam,ostatnio jestem zmuszony korzystać z orange i z tego co zauważyłem ktoś czasem nasłuchuje.Jak się do tego zabrać,próbował ktoś ?

Domyślnie

w jaki sposob niby to zauwazyles?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No np. na gmail brak https i przy każdej stronie błąd certyfikatu,wiem jak to wygląda bo bawiłem się w domu ettercapem i sslstripem.Zaciekawiło mnie to bo jak odpalałem wiresharka na 3g to cisza i myślałem że można tylko podsłuchiwać na sieciach wifi a tu jednak nie a jak ktoś to zrobił to chętnie bym się dowiedział.Trzeba mieć poprostu dobry modem czy coś więcej?
    A i jeszcze jedno po czym poznałem nie na wszystkich stronach ale np na yahoo mail podczas logowania używając słabego programu np. ettercap strona tak jak by nie ładuje się do końca,nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć ale podobny efekt uzyskamy jak cofniemy datę w systemie np o 50 lat.No to na orange też tak miałem,na bank ktoś coś majstrował.

Domyślnie

Nikt cie nie podsluchuje O ile podsluchiwanie GPRS-u/EDGE jest realne, ale nie jest to latwe to z 3G na chwile obecna mozna zapomniec

A twoje problemy to gowniana siec Orange, rozne proxy itp. w tej sieci. Ja bym sie martwil na twoim miejscu abyc jak inni nie dostal rachunku na 7tys. za transfery poza limitem - bo to ostatnio plaga w tej sieci Ludzie dostaja takie rachunki mimo ze nie z telefonu nic nie bylo pobierane (np. lezal sobie wylaczony, czy w reklamacji w Salonie).

Jak masz modem Huawei to zastap soft od orange nie brandowanym Mobil Partnerem... ustawiajac odpowiedni APN itp. Dashboard z tym softem mozesz przygotowac i wgrac np. moim softem "Huawei Dashboard ToolBox". Ale to jak wspomnialem dotyczy tylko modemow Huawei... Dla innych modemow najlepiej znalezc jakis alternatywny soft do dtego dostarczanego z orange, lub konfigurowac modem po komendach AT...
    Ostatnio edytowane przez tom : 12-28-2011 - 09:40
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

A widzisz,bardzo możliwe że mnie przełączyło na EDGE bo mam słaby zasięg,więc bardziej przychylę się do wypowiedzi że się da.
    Co do mobile partner kiedyś korzystałem i jakimś dziwnym trafem znikło mi raz przez noc 1gb,więc teraz łącze się przez menadżer systemowy.
    Orange najlepsza opcja,żaden abonament,ponad 6 gb na 24ms za 30 zl nie znajdziesz lepiej,leci po 300 kilo.

Wracając do tematu,jak się da to w jaki sposób ?
    Jakaś lista kompatybilnych modemów? Jakiś soft ?

Jak już mowa o orange kiedyś czytałem że zatrzymano dwóch informatyków którzy ogłaszali się z usługą,coś typu usunięcie limitu transferu.
    Jak by ktoś znał szczegóły było by miło.

Domyślnie

Zaden modem nie da rady podsluchiwac sieci GSM ot tak... odpusc sobie.
    Co do bledow certyfikatow SSL to wystarczy ze masz zle ustawiona date/godzine w kompie i dostaniesz blad - poczytaj co to NTP i wlacz u siebie to na pewno bedzie lepiej.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Jak masz okolo 1 milion euro na sprzet to moge ci dac namiary na firme gdzie cos takiego sobie kupisz

Mozna ewentualnie samemu ale to wymaga sporo wiedzy i napisania znacznej czesci kodu samemu. Samo przebrniecie przez specyfikacje GSM-u oraz jej zrozumienie zajmie ci minimum rok (jak masz dobre podstawy i jestes kumaty). W kolejny rok moze napiszesz soft. Jesli chodzi o hardware to najtanszym rozwiazaniem jest USRP (wersja oparte o USRP2) czyli jakies 1700$....

Dalej chcesz sie bawic w podsluchiwanie ?

A co do orange no to wiem tylko pamietaj niska cena za zwyczaj idzie z kiepska jakoscia - a orange to po prostu bryndza (z moich doswiadczen).
    Ostatnio edytowane przez tom : 12-28-2011 - 18:06
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

OK dotarło do mnie

Zasady Postowania