Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Acer AO 533 - Czy nadaje się do wardrivingu?

Domyślnie Acer AO 533 - Czy nadaje się do wardrivingu?

Witam.
    Posiadam netbook Acer Aspire One 533, z zainstalowanym Windows 7 Professional. Zainstalowałem na nim kilka programów służących do wardrivingu (i nie tylko): Cain&Abel (razem z AirPcap), Retina WiFi Scanner oraz NetStumbler. Niestety, żaden z tych programów nie wykrywa mojej karty sieciowej jako kompatybilnej (nie znam dokładnie modelu karty sieciowej, ale wiem, że wyprodukowała ją firma Broadcomm).
    Pytanie teraz brzmi: Czy z tym netbookiem mogę w ogóle pomarzyć o wardrivingu? Jeśli tak to co musiałbym zrobić?
    Czy jest sens wymiany karty sieciowej na zewnętrzną podpinaną pod usb?
    Ewentualnie czy warto zainstalować Linuksa Backtracka?
    Z góry dzięki.

Pozdrawiam, Kopacz

Domyślnie

Laptop jak laptop - wazna karta sieciowa. Odpusc sobie Broadcom'a od razu mowie. Kup cos na atheros'ach albo ewentualnie niektore Realtek'i chodza fajnie, calosc powinna dzialac pod Linuxem ladnie. Pod Winde jak chcesz to musisz wiecej zainwestowac albo nigdy nie bedziesz mial pewnosci czy zadziala jak bedziesz potrzebowal... po prostu tak jest pod Windows. Karta pewniak pod winde (AirPcap TX) kosztuje $200 i dziala wysmienicie pod win i lin.

Ogolnie odradzam winodws'a do wardrivingu... jak juz to Linux i jakas rozsadna karta USB - taniej, prosciej i dziala...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Karta pewniak pod winde (AirPcap TX) kosztuje $200 i dziala wysmienicie pod win i lin.
    Hmm... nie jestem pewny, czy posiadam tyle gotówki . Wolałbym jednak coś tańszego. Zostaje więc karta sieciowa pod usb, albo wymiana aktualnej, wewnętrznej karty sieciowej.
    Na allegro widziałem kilka kart wewnętrznych firmy atheros po kilkanaście zł, jednakże pochodzą one z demontażu różnych laptopów i nie wiem, czy któraś z nich będzie na pewno pasować.
    Nie jestem natomiast przekonany zbytnio do tych kart pod usb.

W każdym bądź razie, dzięki za pomoc. Jak zakupię kartę (obojętne czy wewnętrzną, czy pod usb) oraz zainstaluję Linuksa Backtracka 3, dam tu znać, czy udało mnie się coś zrobić.

Pozdrawiam, Kopacz.
    Ostatnio edytowane przez Kopacz : 12-14-2011 - 11:43

Domyślnie

Powiedz tylko dlaczego BackTrack 3 a nie aktualna wersja 5?
    Widze chcesz sie meczyc z czym co juz dawno nie jest przez nikogo wspierane...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania