Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Łamanie zabezpieczeń WPA/WPA2

  1. #1

    Domyślnie Łamanie zabezpieczeń WPA/WPA2

    Witam! Poszukuję już od 3 dni w necie jak złamać zabezpieczenia sieci wifi. Jak znalazłem WEP jest bardzo łatwo, ponieważ posiada on wielką lukę, dzięki której możliwe jest przechwycenie hasła w dosyć szybki sposób, który jest powszechnie znany. Moje pytanie jest następujące: Czy WPA/WPA2 mają jakąś poważniejszą lukę, dzięki której można by włamać się do sieci z tym własnie zabezpieczeniem w dość przystępnym czasie, czyli nie metodą słownikową, ani bruteforce - nie mam komputera wielkości kombajna z kilkudziesięcioma procesorami...xD
    Więc czy są jakieś inne możliwości inne niż wyżej wymienione?

    Pozdrawiam.
    PS Przeszukałem serwis i dobrze wiem, że były już podobne tematy, jednakże nie były one nieaktualne.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Slabosci takiej jak w WEP nie ma i jak na razie nadal tylko metoda slownikowa zostaje. Sa pewne przypadki gdzie moze byc nieco prosciej/optymalniej ale nie jest to jakas wielka pomoc tak czy inaczej.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie a jak z programem pyrit-cuda (użycie karty graficznej)w necie są filmiki,ale ja jeszcze nie wiem czy do mojej karty te sterowniki podejdą mam ati radeon hd3470 trzeba zacząć próbować wiadomo że tylko ze słownikiem ale jak by wygenerował hasła typu imiona i liczby inicjały i liczby to są często używane hasła.Prędkość mojego procesora 500 k/s na karcie poszło by pewnie o wiele szybciej tylko według kalkulatora 8 znaków hasło

    Online Password Calculator

    z prędkością 5000 k/s z małymi znakami alfabetycznymi i cyferkami zajeło by 22 miesiące a jeśli admin się wysilił i dodał do tego jakiś znak specjalny to powodzenia.
    Metodą słownikową można sobie łamać hasła 6 znakowe przy prostym haśle tylko kto takie ustawia.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    btw zgodnie ze specyfikacja WPA minimalna dlugosc to 8 znakow... MINIMALNA!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez agilob : 02-24-2014 - 22:37

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj