Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jaki sprzęt do Wardriving

Domyślnie Jaki sprzęt do Wardriving

Witam jestem tutaj nowy, obecnie mieszkam w Austrii sporo tu dookola wykrywa mi sieci, wiec pomyslalem sobie czemu nie, oczywiscie w celach edukacyjnych sobie skorzystam z czyjegos netu . Calkiem sporo znajduje tu nawet nie zabezppieczonych sieci, jedna jest 100 metrow od domu, druga moze z 500m., napewno jest wiele wiecej ktorych jeszcze nie odkryłem z laptopem w dłoni malo komfortowo sie biega i ludzie krzywo patrzą. Po za tym wykrywa mi 3 sieci zabezpieczone wpa-psk, wpa2-psk.
    Tak wiec prosze doradzcie jaka karta i antena do tego, nie moge wywiesic anteny na zewnatrz budynku mosi byc w srodku, tak wiec karta max 200mW - 23dbm antena moze miec wiecej. Nie wiem czy to ma znaczenie mieszkam na terenie mocno zalesionym ale za to na górce. Chciałbym sprawdzic jakie tu sa sieci i jak daleki bede mial zasieg w celach edukacyjnych.

A To co jest na allegro od jednego sprzedawcy tylko, to nie Tonze tylko jakas pomylka. Pisałem do Goscia, napisał ze kolega sie pomylil i w zamian wysyłaja Alfa AWUs036EW(szajs).

Kupil bym Alfe ale 1000mW to troche za duzo, czytałem tu jak to wplywa na zdrowie, no i nie wiem jakie w Austrii jest prawo nie chciał bym aby mnie namierzyli ze zaklucam jakies inne sygnaly. moze na 500mW bym sie jeszcze pokusił, sam nie wiem moze wy mi pomozecie jak to sie ma z tym zdrowiem i czy mogą mnie namierzyć przy 500mW Chyba ze da sie tą moc zmniejszyc ?

Mysle tez o takiej Alfie AWUS050NH 2.4GHz/5GHz(500mW) tylko czy dało by sie zmniejszyc moc tej karty z 500 mW na 200mW?

Domyślnie

W wiekszosci kart mozna zmniejszyc moc na poziomie oprogramowania (pod Linuxem robisz to z wiersza polecen, pod Windows zaleznie od sterownika, moze to byc automatyczne nawet - raz widzialem takie cos i nawet dzialalo trzymajac moc na minimum tego co wymagane aby calosc chodzila).

Przepisy mowia jedno (max moc wypromieniowana 100mW w EU) wiec sama karta 200mW to juz daleko poza dopuszczonym limitem... wiecej nie ma sensu na prawde - jak juz daj dobra antene jako stala instalacja a nie podkrecaj moc... co z tego ze Twoj sygnal doleci na drugi koniec linku jak Twoja karta bedzie glucha?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Ok a mógł bys podac cos wartego uwagi ? bo na allegro wszystko co jest Tonza lub Theta to jak sie okazuje potem calkiem cos innego? myslalem zeby kupic Alfe 500mW i potem zmniejszyc sygnal jak bedzie trzeba, po za tym przyczepil bym ja na oknie z dala od kompa + dokupił jakas antene kierunkową. Cała reszta na allegro albo wiekszosc to buble podrobki itd., naprawde ciezko jest kupic cos firmowego na allegro, wszystko to jakies reczne robotki.

Domyślnie

Na forum bylo wiele tematow o sprzecie - sam podawalem ktore modele sa sprawdzone i dzialaja, poszukaj. Na pewno najnowsze modele moga sprawiac problemy, wiec ten nieco starszy sprzet jest raczej pewniak i sporo mozna nadal kupic.

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Na forum bylo wiele tematow o sprzecie - sam podawalem ktore modele sa sprawdzone i dzialaja, poszukaj. Na pewno najnowsze modele moga sprawiac problemy, wiec ten nieco starszy sprzet jest raczej pewniak i sporo mozna nadal kupic.

TQM
    Dawno temu pisałeś na tym forum o najlepszej karcie WI-FI. Pamiętam tylko tyle że kosztuje ona prawie 100funtów i jest w dwóch wersjach do laptopa tzn. z tym starym wejściem i z tym nowym wejściem do karty WI-FI.
    TQM
    Czy mógłbyś podać na jakim chpsecie chodzi ta karta i jakiej jest firmy bo nie mogę jakoś tutaj tego znaleźć ?
    Karta jak mówiłeś jest bezproblemowa działa jak ulał z każdym systemem itd...

Domyślnie

Nie jestem pewien ale to bylo chya w tym watku http://hack.pl/forum/wardriving/1930...ircrack-7.html

Co do sprzetu - atheros

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Nie jestem pewien ale to bylo chya w tym watku http://hack.pl/forum/wardriving/1930...ircrack-7.html

Co do sprzetu - atheros

TQM
    Znalazłem twoją odpowiedź, cytuje.

Karta WI-FI Ubiquity SRX- są w formatach PCMCIA i Express Card... działa rewelka i jest a/b/g.

TQM
    Możesz mi powiedzieć jaka karta jest lepsza, czy ta Atheros czy ta Ubiquity SRX ?

Domyślnie

Obie sa wysmienite, ja nie mam preferencji miedzy nimi - pracuje na tym co mam pod reka ale fakt faktem... wszystko co mam to atheros'y/ubiquity i doslownie jedna karte na Realtek'u :-)

Zasady Postowania