Witam

Mam takowy problem iż posiadam kartę wifi - wifisky "2000mw", na początku gdy ja dostałem iwconfig pokazywało txpower na 20 dBm czyli jakieś 100mw ? no ale nic karta działała bez zarzutu do niej mam podpięta panelówke 20 dbi używana kupiona za 40zł od netsys.pl (mają bardzo zła opinie) która działa o niebo lepiej niż panelówka od yagi, dziś tak z ciekawości chciałem sprawdzić faktyczną moc tej karty wiec wpierw trzeba zdjąć nałożone limity na max 200mw poprzez iw reg set BO a następnie ustawiałem moc kary by sprawdzić jaka faktyczną moc ma

Maksymalnie udało mi się ustawić txpower na 30 co iwlist pokazuje: Current Tx-Power=30 dBm (1000 mW) czyli i tak nie da się osiagnać tych 2W no ale trudno.

Swoja karta i antena łącze się do nadajnika oddalonego jakoś +/- 2km a sygnal jest idealny bo widoczność jest również idealna, ale o co chodzi...

Zmniejszyłem moc karty do 1dbm czyli jakieś 1mw a karta nadal się łączy i moc sygnału jest nadal taka sama i tutaj moje pytanie.. jak innym sposobem sprawdzić czy gdy zmieniam moc karty to ona faktycznie podlega zmianie czy tylko tak "pisze"