Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Dziwne zabezpieczenie ?

Domyślnie Dziwne zabezpieczenie ?

AP TL-WR543G + yagi19dbi
    Jak próbuje połączyć się z siecią to cały czas zmienia kanały (nie mam zielonego pojęcia o co tu biega)...
    ID BSSID SSID Signal Channel Security Choose
    1 macsieci nazwasieci 8 dB 7 OFF Connect

Nie pokazuje żadnych zabezpieczeń MAC mam trochę ale nic nie chce pod pasować (ale chyba nawet z siecią mnie nie łączy)

A teraz 2 sieć

ID BSSID SSID Signal Channel Security Choose
    2 macsieci nazwasieci 20 dB 10 OFF Connect

A tu inny dziwny problem na grupie adresów IP (MAC +IP statyczne[bo DHCP przydziela zły adres i wyskakuje komunikat "korzystasz z niewłaściwego adresu IP ..." jak wpisze ręcznie to śmiga) a głównie z końcówką 0.XXX ...
    Ale jest problem GG,Ares,Torrent,TS2 i inne programy i gry internetowe nie działają , podejrzewam zablokowane porty.
    Prędkość wynosi 2Mb/s Ale dziwi mnie jedna żecz czego SSL nie działa? (nie mogę zalogować się na niektóre stronki takie jak INTERIA.pl , NK.pl...
    Parę dni temu jeszcze działało wszystko...

ping na brame 11ms
    ping gogle.pl upłynął limit czasu żądania i tak w kółko

Natomiast adresy z końcówkami innymi niż 0 śmigają tylko prędkość 1Mb/s i trochę dłużej trzeba czekać zanim przypisze adres z adresami 0.XXX takich problemów nie ma (1~2 min) IP i resztę (jak ustawie ręcznie to to samo)
    ping gogle.pl 50ms
    ping na brame 9ms

CC GET ADRES MAC (oczywiśćie na karcie sieciowej) znalazł 216 MAC + IP w ciągu 30 minut cała sieć ma kilkadziesiąt AP myślę że około 30

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to proszę pisać...

Domyślnie

Ustawiasz dhcp a klientom dajesz recznie - ci co sie na lewo chca podpiac beda mieli problem :P
    Co do blokady P2P i SSL... P2P doskonale rozumiem majac tylko 2mbit... ale SSL - no coz... widac wszystko idzie przez jakies proxy albo SSL zablokowane selektywnie wg jakichs tam kryteriow... a w ogole - logujesz sie na poczte, na nk itd... a nie sadzisz ze jak kradniesz neta (moge sie mylic ale na to wyglada z opisu sytuacji) to admin sieci moze to widziec?

Blokowanie SSL moim zdaniem mija sie nieco z celem no ale... wszystko zalezy od potrzeb i podejscia adminow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie reee

Wireless
    Wireless Radio: Enabled
    Name (SSID): xXx
    Channel: 5 - chodzi mi o to jak podłącze się z tą 2 siecią to tu ciągle zmienia się kanał wsunie to chyba nawet się z nią nie łączę (noi o co tu chodzi?)

Mode: 11Mbps (802.11b)
    MAC Address: xx-xx-xx-xx-xx-xx
    tam gdzie xxx to oczywiście ukryta nazwa :P

PPPoE to raczej nie... Z tego co wiem to filtracja MAC jest chyba że jakieś programy mają albo cuś innego ostatnio wprowadzili

Program jakim mogę wyszukiwać mac-e i ip to CC GET ADRESS MAC inny nie działa...przydał by się lepszy no ale nic nie pasuje...

Jeśli chodzi o nk to poxy a na e-mail to normalnie ...Jakby mieli każdy MAC sprawdzać bo co chwile na innym siedzę to by tam zwariowali ...A po 2 to oni w dupie mają tak samo użytkowników co im płacą także niema się co spodziewać...

Ta sieć jest spora tak jak napisałem może dlatego przypisuje tak wolno adres mac ale pingi małe 34 na brame przynajmniej jak teraz...

Miałeś racje to wszystko idzie przez poxy ale zawsze tak było noi poxy to samo jest...
    A zresztą napisze Ci na PW:P

Domyślnie

Cytat Napisał Warp Zobacz post
    Channel: 5 - chodzi mi o to jak podłącze się z tą 2 siecią to tu ciągle zmienia się kanał wsunie to chyba nawet się z nią nie łączę (noi o co tu chodzi?)
    Albo sie laczysz albo i nie, sprawdz czy ramki protokolu ieee802.11 authentication, ack, asociation leca prawidlowo. jesli proces asocjacji zostanie zaburzony to powinienes dostac ramke deauth z flaga informacyjna dlaczego klient nie moze dolaczyc do sieci.

Pozatym duzo sprzetu sieciowego zmienia kanaly pracy, np aby uniknac interferencji, kolizji lub slabego linku zwiazanego z nadmiernym uzyciem kanalu. sprzet zwyczajnie szuka kanalu ktory jest 'wolny' i na nim zaczyna naglaszac swoje beacome badz nadawac juz ramki llc, ieee802.11 data, ethernet

Logical Link Control - Wikipedia, the free encyclopedia

Jesli bawisz sie w wardriving to polecam jakakolwiek dystrybucje linuksa, sniffer wireshark , kismet i ewentualnie zestaw narzedzi aircrack do nadawania ramek do sieci. reszte znajdziesz w sieci kiedy masz troszke oleju w glowie ( wireless tools )
    Ostatnio edytowane przez cyber_pl : 09-02-2010 - 11:23

Domyślnie reeee

Witam
    Sorki że tak późno odpisuje ale byłem zajęty...
    Zwykła filtracja MAC tylko że przy podłączeniu ze złym adresem MAC wywalało mnie z sieci ...

Dzięki wszystkim za pomoc :P

Dodam jeszcze że już wszystko śmiga ... Na 1 i na 2 sieci ...

Zasady Postowania