Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: dobra karta pod USB

Domyślnie dobra karta pod USB

Witam,

spory czas mnie tu nie było ale do rzeczy.
    Zamierzam kupić kartę sieciową która dobrze będzie współpracowała z BT4, no i oczywiście
    karta ma być pod USB. Wiem wiem było o tym - czytałem ale są to stare wątki które głównie polecają
    Edimax 7318 Usg - jak wiadomo kartę tę już ciężko dostać - chyba że używaną.

Czy ktoś ma coś nowego czym może się pochwalić lub coś czego nie warto kupować.
    Ogólnie nawet jeśli dowiem się że dana karta pracuję na danym chipsecie (tym pożądanym) to nie jest powiedziane że
    ma współpracować z odpowiednimi programami. Jeśli chodzi o allegro to co niektórzy sprzedawcy dają w opisach kart wardiving, jednak ich opisów nie brał bym całkiem na serio.

Pozdro.

Domyślnie

ja mam airlive i na systemach unix linux bardzo dobrze chodzi no i na bt

Domyślnie

Ok już coś jest - dobrze wiedzieć.
    Z tym że brakuje modelu karty - bo nie chcę wierzyć że wszystkie karty tej marki potrafią wstrzykiwać pakiety.
    Pozdro.

Domyślnie

nie wiem czy dobrze kminie ale chyba wszystkie wstrzykuja pakiety bo chodzi o zlamanie wepa prawda?
    chodzi raczej o to zeby karta dzialala w trybie monitorowania z tego co pamietam ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie
    dawno temu lamalem wep i tylko raz mi sie to zdarzylo wlasnie z karta airlive ale nie pamietam co to za model natomiast z linuxami dobrze wspolpracuja to wiem napewno ralinki nie zawsze

Domyślnie

cyber_pl przy tych dwóch co podałeś to można się powoli podsmarzać jak to TQM ujął. Właściwie to dosyć ciekawe karty. Ale nie chciał bym za bardzo prawa naginać przekraczając 100mW - no chyba że tego nie da się wykryć kto jakiej mocy używa.

Domyślnie

Karta bezprzewodowa USB TechnicLAN RP-SMA REALTEK soft AP chyba na chipsecie Realteka działa na BT i można kupić nową;
    TechnicLAN WUSB-54GR na Ralinku RT73( jak Edimax) działa na BT i można kupić nową. W obu przypadkach działa wstrzykiwanie bez problemów.

Pozdrawiam

Domyślnie

realtek 8187b
    200mW
    SoftwareAP
    THETA UH-200R - 200mW RP-SMA + 5dBi :: Internetowy sklep EASY-WIFI

w wiekszosci popularnych dystrybucji linuksa bezobslugowa , do wardrivingu nadaje sie ze wzgledu na duza moc (200mW)

Domyślnie

do wardrivingu w ogole nie porzebujesz nadajnika... potrzebujesz za to karte o wysokiej czulosci odbiornika

tak czy inaczej +1 za znalezienie karty ktora ma tylko 200mW o wiele to lepsze niz 500mW i wyzej a do tego czulosc odbiornika tez powinna byc nieco lepsza bo jesli karta zacznie nadawac to mniejsza moc = mniej ciepla
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    bo jesli karta zacznie nadawac to mniejsza moc = mniej ciepla
    sama prawda, aby wypromieniowac 500mw trzeba duzo ciepla straci na trasie pradowej nadajnika,

http://img293.imageshack.us/img293/3088/hpim0023hk6.jpg

mam podobne doswiadczenia z tym, sniffing / wardriving passywny nie wymaga zadnej mocy nadawania ale jesli juz chcemy nadawac na jakas odleglosc to trzeba miec kopyta albo amplifier b/g

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania