Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Podpinanie się pod sieć

  1. #1

    Domyślnie Podpinanie się pod sieć

    Witam,

    widziałem już wiele artykułów dotyczących dołączania się do jakiś sieci wifi, nawet spryciarze maja takie filmiki.

    teraz pytanko

    Czy np. 'bawiąc się' w hakera bedziemy z lapa który jest podpiety do jakies przypadkowej sieci wifi
    to w jaki sposob, niby można wykryć tego lapa ? imo nie da rady
    jeszcze jak użyjemy tor'a .. ale i tutaj mam pytanie
    ale to już nie ten temat.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    TOR moze ukryc Twoj ruch wychodzacy ale... mozna namierzyc ze ktos podpial sie do wifi i tam moga Ci lacze uwalic. Zalezy przed kim chcesz sie ukryc...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    tzn. chodziło mi o to, że mi nie zależy na tym wifi, podłączam się 'hakuje' i wychodze... i nikt nie jest w stanie mnie namierzyc..

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To mniej wiecej by sie zgadzalo w przypadku ludzi ktorzy nie maja pojecia o wifi i maja najprostsze AP/routerki poinstalowane. Ogolnie zalezy na kogo trafisz ale uwazaj - mozesz sie zdrowo nadziac.

    Ludzie sa coraz bardziej kumaci i swiadomi wiec mozesz miec pecha...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    ale o co dokładnie Ci chodzi 'nadziać' ?
    tzn. nie ma dużego ryzyka podpinając się pod siec,
    zanim ktoś się zorientuję a następnie dojdzie do tego kogoś kto się podłączył to ten już dawno sobie pójdzie.
    podpiąć się do wifi jest nadal łatwo nie raz widzę kilka z zabezpieczeniem wep...

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    'nadziac sie' to znaczy ze trafisz na przyklad na kogos kto monitoruje swoj ruch... ok TOR jesli dobrze skonfigurujesz bedzie ok dzialal ale... diabel w szczegolach a ludzie popelniaja bledy wiec sie nie zdziw jesli bedac anonimowo w czyjejs sieci wifi zostaniesz zidentyfikowany nawet majac wlaczonego TORa...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi Ci o to, że siec osoby do ktorej się podłącze... i ta osoba zidentyfikuję ?
    ale ta przecież dużo nie zrobi jak nie złapie kogos z lapem ;d

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    tak sadzisz... rusz glowa
    nie trzeba wiele aby wciagnac cie w krag podejrzanych... dalej zostanie kwestia udowodnienia co tez nie bedzie bardzo skomplikowane - pozbierac strzepy informacji na ktorych Ty sie skupiasz jako na pojedynczych elementach, zlozyc razem a powstaje calkiem nowy obraz sytuacji - tak jak z puzlami

    gdybys podpial sie do mojej sieci tak jak mowisz i popelnij najdrobniejszy blad a bede mial tyle logow ze bede w stanie udowodnic wszystko co bedzie trzeba

    Ludziom wydaje sie ze sa sprytni... ja zajmuje sie sieciami i systemami zawodowo od wielu lat, od jakiegos czasu rowniez informatyka sledcza. Kazdy kij ma dwa konce pamietaj - komputer moze pozwolic Ci sie ukryc na jakis czas ale jesli ktos sie uprze i zacznie kopac glebiej to i tak znajdzie to czego szuka.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    spoko, ja tylko pytam ;D

    ale chodzi mi właśnie o 'krąg podejrzanych' ?
    no bo jak podlacze sie do sieci kogos zupelnie obcego w innym miescie (tutaj juz troche przesadzam...xD)
    no to chyba i tak do nieczego nie dojdzie..?

  10. #10
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Jest wiele sposobów by sprawdzić, że byłeś w innym mieście;
    Użycie karty kredytowej,stacja paliw,dworzec,kamery :P
    Trzeba się mocno postarać o anonimowość w tych czasach...
    ***********
    * markossx *
    ***********

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj