Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jaka Antena?

Domyślnie Jaka Antena?

jest możliwość aby zrealizować połączenie WiFi na odległość 6-7 km od nadajnika bez widoczności ? Sa jakieś anteny które dałyby rade ?"

bo chyba 1metrowa z allegro YAGI 21 dB+ sie nie sprawdzi ... moze jakas paraboliczna czy cos...

fatality_87 jest offline impossible

Domyślnie

Nie jestem pewien ale to może ci pomóc

Domyślnie

Jeśli nie ma widoczności, tzn zasłania jakieś wzniesienie, to będzie ciężko. Ja bym zastosował anteny typu parabola i pokombinował z polaryzacją, do tego mocniejsze karty. Oczywiście most stawiał bym na 5Ghz, no i pozostaje jeszcze kwestia ile byś chciał przepchać przez ten most.

Domyślnie

brak widocznosci... ok - co jest po drodze bo bez tego to nic nie mozna powiedziec...
    pojedynczy budynek? cale osiedle? las? gorka jakas?
    Ostatnio edytowane przez TQM : 05-16-2010 - 11:52
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Domyślnie

Idac wzdluz tej ulicy co prowadzi do klienta (prawie pokrywa sie z linia sygnalu) i dajac u klienta jakis maszt powinienes byc w stanie sie wstrzlic ale nie licz na wielkie predkosci... Oto co do niedawne uzywalem u siebie w jednej z sieci - Solwise EnGenius 5GHz (1.5W):

Szef sie uparl aby zrobic na wifi, ja mowilem ze bedzie kicha... i przy tej mocy i 19dBi antenach w obu urzadzeniach wyciagalo ledwie 6mbit i to niestabilnie. Poza tym musialem na sztywno dac predkosc na 6mbit (mniej nie dalo sie ustawic) bo jak bylo na automat to probowalo chwilami negocjowac wyzej i zrywalo calkiem.
    Calosc byla bardzo kaprysna pomimo tego ze linia 'strzalu' szla przez okna i przez ten budynek bylo widac na przestrzal - brak innych przeszkod po drodze. Odbicie bylo robione od metalowej tuby/siatki ochraniajacej klatke schodowa (krecone schody) i sygnal byl zadziwiajaco dobry chwilami ale i tak calosc zachowywala sie jak choragiewka na wietrze...
    Tak wiec 1.5W na obu koncach, 19dBi panele w srodku... i nadal kicha. Cale szczescie juz tego nie ma i nie musze sie martwic

Czy takie cos zadziala u Ciebie - moze tak moze nie, zaleznie od pogody, rodzaju przeszkod po drodze, ilosci plam na sloncu, itp itd. BTW. W Polsce limit mocy jest 100mW (nadal - z tego co wiem), te urzadzenia co ja mialem sa 1.5W i wymagaly wykupienia specjalnej licencji ale to jest UK a nie Polska...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 05-16-2010 - 12:28
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W Polsce limit mocy jest 100mW (nadal - z tego co wiem), te urzadzenia co ja mialem sa 1.5W i wymagaly wykupienia specjalnej licencji ale to jest UK a nie Polska...
    glowy nie dam sobie uciac,ale chba na 5ghz jest 1W, na 2.4ghz 100mW, ale to tylko kiedys mi sie o uszy obilo wiec nie recze za te info.

edit: a juz mi sie przypomnialo skad wiem o 1W na 5gHz-moj poslki provider netu po wifi mowil, ze mam polaczenie na pelnym wacie bo to jest 5gHz, a watpie czy on wykupil jakies specjalne licencje bo znam go i wiem, ze to straszny zgred :P, chociaz oczywiscie moge sie mylic

edit2: znalazlem cos takigo Wi-Fi w pigulce
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 05-16-2010 - 14:33
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

za duza odleglosc przy takim terenie, trzeba by wykonac jakis most (point to point) gdzie anteny mostowe byly by wysoko umieszczone i widoczne z obu nadajnikow. anteny szczelinowe / panelowe + mocny amplifier a (11Mbit) / bg.

COMPEX Parabolic Antenna JRC-29dBi EXTREM (dualpack)
    http://www.metrix.net/images/am-5g20.gif
    What is a Wireless Bridge, Point to Point Bridge, Point to Multipoint Bridge

Zasady Postowania