Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN Problem z BC4

  1. #1

    Domyślnie Intel(R) WiFi Link 5100 AGN Problem z BT4

    Witam serdecznie.

    Mam kilka pytań związanych z tą oto karta. Nie pisał bym tego posta jeśli znalazł bym jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie. Czy BT4 obsługuje moją kartę (tj Intel(R) WiFi Link 5100 AGN). Tak wiem na stronie
    compatibility_drivers [Aircrack-ng]
    jest wszystko pięknie napisane jakie karty BT4 obsługuje. I nie znalazłem tam mojej, lecz tak jak napisałem na początku nie pisał bym tego jeśli bym nie był pewny, czytałem już kilka razy na różnych forach że karta ta jest obsługiwalna, nawet tutaj jest jeden temat związany właśnie z tą kartą.
    Drugi problem wygląda tak: jak wpisuje iwconfig
    wyskakuje
    lo no wireless extensions
    eth0 no wireless extensions

    a jeżeli wpiszę ifconfig
    wyskakuje
    lo i nazwy różne kilka linijek


    Dodam iż pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do tej karty.


    Dlatego proszę kogoś, czy jest ktoś tak miły aby mi pomóc.
    Ostatnio edytowane przez poprawka : 05-09-2010 - 13:52

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    a co to jest te BC4?
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  3. #3

    Domyślnie

    BackTrack 4? Zobacz co mówi dmesg :P

  4. #4
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    18

  5. #5

    Domyślnie Intel(R) WiFi Link 5100 AGN ???? PAKIETY????

    Tak BackTrack 4

    Tak więc dzisiaj od rana siedziłem i popełaniałem tak błąd że chciałem to zrobić w virtualbox i się oczywiscie tak nie dało gdyż zauważyłem na forum iż virtallbox obsluguje przeważnie karty usb. Dlatego też odpaliłem BT4 z liveCD i wszytko szło dobrze do czasu.

    aireplay-ng
    Tak jak by pakietów nie pobierało.
    Albo bo jestem lajkiem w tych sprawach wypieram złe numerki:P takie jak na filmikach z których się ucze.

    Wiecie coś może na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez poprawka : 05-09-2010 - 13:51

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    BackCrack i visualbox - padlem!
    Ja nie wiem co to jest wiec nie pomoge i sadze ze temat zasluguje na zamkniecie skoro autor nawet nie wie czego uzywa...

    Prosba do innych modow o rozwazenie zamkniecia tematu z powodu jak wyzej.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    TQM - jeżeli nie chcesz pomagać to nie pomagaj.

    Co do błędu który popełniłem to jest przejęzyczenie, ale cóż jeżeli uważasz że łapiąc za słówka nie zasługuje na pomoc to sam zamknij temat.

    A jeżeli ktoś innym chce pomóc to wielkie dzięki.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Przejezyczenie konsekwetnie utrzymane przez wiecej niz jeden post... to tak jakbys pomylil rm -f z rm -rf - tez mala roznica, prawda? Moze to sa detale, moze sie czepiam... ale diabel tkwi w szczegolach i dlatego wlasnie sie czepiam.

    Aby nie bylo ze nie chce pomoc - szukalem nieco na forach i trafilem na:
    iwlagn [Aircrack-ng]
    Due to the way how mac80211 works, you cannot inject on the card's “stock” interface - wlan0. This is where the airmon-ng tool comes in handy. It will create a mon0 interface suited for injecting after running it this way...
    czyli ostatni akapit u samego dolu.

    Obawiam sie niestety ze odpalenie karty poprawnie nie jest takie proste i moze wymagac kilku (re)kompilacji
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    TQM dziękuję że zdecydowałeś się pomóc mi.

    jestem laikiem w tych sprawach sam zresztą to zauważyłeś, dlatego kolejne pytanie-prośba, co masz na myśli pisząc (re)kompilacji?

    Tak bardziej dosłownie jeżeli się da.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Aby sterowniki ktore masz (zakladam ze masz te co trzeba) dzialaly, wymagane jest aby w jadrze byly wlaczone pewne opcje. Te opcje (podane na stronie do ktorej link wkleilem) mozna wlaczyc w trakcie konfiguracji kernela przed jego kompilacja, pozniej trzeba kernel skompilowac i zainstalowac a pozniej restartnac system i podniesc go uzywajac nowego kernela.

    Mozliwe tez ze masz wszystko wlasciwie zrobione ale odpalasz na nie tym interfejsie (wlan0, ath0, mon0 czy inny jaki tam sie u Ciebie zglosil)... a jak nie to pewnie rekompilacja.

    Niestety pierwszy akapit podaje, ze kernele dostarczane z dystrybucjami linuxa moga nie miec tych opcji wlaczonych wiec w takim wypadku musisz kompilowac kernel na nowo... Wiele osob pewnie zapyta dlaczego te opcje nie sa wlaczone skoro sa potrzebne. Proste - te opcje potrzebujesz do paru (powiedzmy pieciu) kart sieciowych i to do robienia wstrzykiwania pakietow najczesciej czego po pierwsze nie robi kazdy a po drugie to tylko 5 z powiedzmy 100 kart wifi jakie linux obsluguje. Najczesciej wlaczenie niektorych opcji moze powodowac niestabilnosc systemu albo wrecz spowodowac ze inne urzadzenia nie beda w ogole dzialac... teraz wracamy do liczb - 5 ze 100 i to do specjalnych zastosowan... budujac dystrybucje linuksa starasz sie aby byla stabilna i uniwersalna wiec nie zaryzykujesz wlaczenia opcji ktore moga popsuc wynik Twojej pracy. Chcesz sie bawic, skompiluj kernel sam - to nie taki trudne.

    To tyle ode mnie... powodzenia!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj