Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: wg111t

Domyślnie wg111t

witam posiadam karte USB netgear WG111T i chcialbym ja zainstalowac pod linuxem.
    niestety nie jest ona wykrywana.
    co moge zrobic by uzyc ja pod linuxem, i moc zbierac/injectowac pakiety?

pare dni temu udalo mi sie zainstalowac pod ndiswrapper z uzyciem windowsowego drivera, niestety to z niewiadomego powodu przestalo dzialac - interfejs sie nie tworzy.

ale zalezy mi zeby to odpalic pod linuxem. podobno karta ma chipset atheros, a slyszalem ze jest on dobry do WD?

Domyślnie

czyli co, nie ma?
    a mowili ze atheros jest dobry. ehh i jak tu sie kogos posluchac.

Domyślnie

Po raz kolejny stara prawda - zanim kupisz sprzet sprawdz dokladnie czy nadaje sie do tego co chcesz na nim robic. Czasami lepiej kupic nieco starszy model karty sieciowej i miec pewnosc ze bedzie wszystko dzialac niz kupic najnowszy, najfajnieszy i pozniej czekac jakis czas na sterowniki.

Druga firma ktora ma takie samo podejscie do Linuxow to Broadcom, ktory wielokrotnie odmawial wypuszczenia sterownikow... ale dostarczali sterowniki NDIS dla windows i dalo sie je zaladowac przez ndiswrapper i smigalo doskonale!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

na szczescie nie dalem duzo za to bo kupilem uzywane.
    co polecacie w takim razie by nie bylo problemow?

Domyślnie

sam juz nie wiem co kupic, chce jakis porzadny sprzet by nie bylo problemow.
    na karte + antene kierunkowa mam nawet do 500 zl.
    ewentualnie moge kupic karte pierw a z antena poczekac jesli wyjdzie drozej.

Domyślnie

Edimax EW-7318USg - karta USB, u wielu osob dziala wysmienicie, mozna podpiac zewn. antene...
    gdzies podawalem na forum liste sprzetu jaki mam ale niestety nie moge znalezc posta... jesli ktos by widzial to prosze o PW... byly fotki kart, opisy itd.

Domyślnie

Do chipsetow firmy ralink mam pewne uprzedzenia, mialem kiedys sieciowke i to byl koszmar.

chcialbym kupic sprzet z jak najdokladniejszym radiem, obsluga 802.11 a/b/g/n, i oczywiscie RP-SMA. Moc nie powinna przekraczac 200mW, czy tam 100mW, slyszalem ze im wiecej mocy daje antena, tym gorzej dziala i czulosc spada.

Wlasnie, widzialem karty nawet na 2000mW (a nawet ludzie je polecaja) wtf? Po co komu to? przeciez przy takiej mocy karta sie bardzo nagrzeje, i beda duze zaklocenia.

Mam troche kasy i wole zaplacic wiecej i miec komfort pracy niz kupowac byle co i stracic checi do wszsytkiego jak nie wykryje mi wlasnego ap z odleglosci 2 metrow.

Domyślnie

Troche przesadzasz z tymi odleglosciami ale ogolnie dobrze mowisz... 2000mW to nie wiem po cholere komu - ja wole jak moje drinki przy kompie sa zimne a nie cieple od mikrofal

Co do czulosci - im wieksza moc tym wieksza temperatura, im wieksza temperatura tym mniej stabilny tor radiowy na nadawaniu i odbiorze... czynnikow jest kilka i nie bede ich tutaj objasnial ale jak ktos chce wysoka czulosc to nie powinien szukac duzej mocy - dokladnie tak jak podales.

EnGenius EL-2511CD Plus Ext2 - tylko 802.11b niestety, PCMCIA
    Ubiquiti SRC 300mW - 802.11a/b/g ze zlaczem MMCX (x2), tez PCMCIA
    iCom Wavemaster - tez jest ok ale nie wezmie anteny zewnetrznej (fabrycznie lol)
    AirPcap TX - jedyne co dziala pod Windows (injection tez) bez zadnych problemow ale kosztuje $200 i tylko kanaly 1-11 (USA), pozostale slyszy ale nie moze zlapac lock'a na czestotliwosci - u mnie chodzi jak trzeba

Czesc sprzetu opisalem tutaj http://hack.pl/forum/wardriving/1930...ircrack-7.html

Ubiquiti uzywam do wiekszosci moich testow sieci wifi, na pawde rewelka jest ta karta. Do tego mam zestaw anten - listki, kierunkowe (yagi, panele, grid) i dookolne o roznym zysku. Swietny odbiornik, atheros oczywiscie ale z tych starszych co swietnie dzialaja Zdecydowany lider w moim zestawie!

Domyślnie

atheros oczywiscie ale z tych starszych co swietnie dzialaja
    to starszy chipset jest lepszy od nowego? o co chodzi?

jeszcze jedno pytanko, 802.11n moge sobie odpuscic, tak?
    albo wezme cos starszego (atheros) i bede mial b/g w swietnej jakosci, albo wezme cos pod 802.11n i bede udupiony jak na ralinku ze nie chce sie polaczyc z AP ktory stoi 2 metry od kompa?

jak dla mnie moc moze byc nawet 50mW max, zalezy mi glownie na pasywnym skanie, byle zlapac siec z duzej odleglosci.

czy interfejs karty ma jakies znaczenie? pcmcia jest gorsze/lepsze niz usb?
    ja bym wolal usb bo wiadomo jest bardziej przenosne, a pcmcia to tylko laptop. ale jesli pcmcia jest lepsze to wole pcmcia - chce jak najmniej problemow z nie dzialajacym injection (choc system sie upiera ze dziala), i innymi do tej pory nie zdiagnozowanymi przeze mnie problemami.

pozatym - nie wazne jakie ktos mi da argumenty, ralinka nie wezna nawet za darmo. do dzis mam koszmary o rt61....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania