Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: BT4 final run VMware workstation

fatality_87 jest offline impossible

Question BT4 final run VMware workstation

więc sprawa wygląda następująco.
    mam karte PCI model 3COM 3CRPAG175B with XJACK Antenna
    niby z tej stronki trzeba stery pobrać do tej karty HCL:Wireless - Offensive-security.com
    Problem tkwi w tym że nie wiem ja je zainstalować, niby trzeba stery z tą ściągnąć MadWifi.net
    A tym filmie robię to co autor filmu i u mnie nie widaćtej katy YouTube - Running Kismet and GPSd under BackTrack 4 Final VMware Image on Windows 7
    A tutaj niby ktoś miał już problem z tym 3com 3crpag175b - Remote Exploit Forums

więc pytanie brzmi jak zainstalować te stery, może muszę zainstalować Back Track 4 final na HDD
    już sam nie wiem co mam zrobić <bezradny>

prtSc

Domyślnie

Sorry, nie czytam calego postu... Karty PCI nie sa obslugiwane pod VMWare - musisz miec karte na USB.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

fatality_87 jest offline impossible

Domyślnie

dzięki od razu + reputation

Domyślnie

Czy ktos z Was próbował takich cudów jak próba mostkowania gościa z karta wifi PCI odpaloną na 'windzie w trybie MONITORA ' ?
    Podejrzewam ze pozytywnych efektów mogłoby nie być ale pewnosci nie mam .

Domyślnie

Witam,

jeśli chodzi Ci o VirtualBox'a albo VMware, to niestety nie ma możliwości odpalenia karty wifi PCI na wirtualnych maszynach...

Jedynie karty USB można przełączyć do takich maszyn... Mostkowanie z pewnością się nie powiedzie...

Pozdrawiam

Domyślnie

Chyba sie lojciec nie zrozumieliśmy.
    Pytałem sie użytkowników czy ktos próbował zaprząc kartę wifi PCI ustawioną pod Windowsem w trybie MONITOR i taka kartę zmostkowac na VMware żeby stwierdzić czy zadziałałby tryb nasłuchu pod linuxem w wirtualnej maszynie.
    Nie mam tego jak sprawdzić bo nie mam takiej karty która tak działa pod windą stąd moje pytanie do Was.
    Natomiast karta PCI bedzie przeciez działac w VM po mostku z Windą w trybie sieciowym przez NAT i mozesz sobie na maszynce wirtualnej na karcie PCI banglowac po internecie.Jestem o tym przekonany.

Domyślnie

q1w2e3r4 troche mylisz pojecia aczokolwiek dobrze kombinujesz

1. karta PCI w hoscie bedzie dostepna pod gosciem do routingu pakietow i lazenia po sieci... tylko ze gosc nie ma pojecia ze to karta PCI ani ze to karta wifi - jemu vmware/vbox wystawia karte ethernet, nawet jesli jest w trybie brdge...

2. z powodu jak wyzej, nawet jesli karta w hoscie jest w trybie monitor nie widze jakos mozliwosci abys mogl jej uzywac w gosciu w trybie monitor - masz do niej dostep jedynie poprzez bridge ethernet a obsluga karty w trybie monitor wymaga kontaktu na poziomie driverow sprzetu - gosc widzi ze ma karte ethernet i takiego sterownika uzywa

Domyślnie

też tak uważam, dlatego napisałem na górze że wątpie, ale warto spytać czy ktoś testował/kombinował.
    Sprawdze zaraz jak zachowa sie gość na karcie hosta ustawionego w trybie promiscuous , trybu mon niestety nie sprawdzę.

Domyślnie

promisc tez nie zadziala...
    to co daje wirtualizacja to karta ethernet i ta karta jest wpieta jakby przez huba (tak tak, hub a nie switch) do karty fizycznej na hoscie... wiec mozesz karte wirtualna wprowadzic w promisc i slyszesz to co slyszy host ale nic wiecej nie wykrecisz moim zdaniem

sprawdz, moze sie myle

Zasady Postowania