Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: ,,PPPoE, WIFI, Wireshark z promiscuous mode'', pytanie ?

Domyślnie ,,PPPoE, WIFI, Wireshark z promiscuous mode'', pytanie ?

Jestem w sieci WI-FI Która ma autoryzację PPPoE. Jeżeli uruchomię program Wireshark z opcją promiscuous mode, to bendę łapał wszystkie pakiety w powietrzu pochodzące od innych klientów ? Czy też bendę łapał tylko swoje pakiety programem wireshark ?

Domyślnie

Jestem w sieci WI-FI Która ma autoryzację PPPoE. Jeżeli uruchomię program Wireshark z opcją promiscuous mode, to bendę łapał wszystkie pakiety w powietrzu pochodzące od innych klientów ? Czy też bendę łapał tylko swoje pakiety programem wireshark ?
    Będziesz łapał wszystkie pakiety, tylko niekoniecznie w czytelnej formie...wszystko zależy z jakim zabezpieczeniem warstwy radiowej masz do czynienia. Często spotykałem się z szyfrowaniem WEP lub w ogóle bez tego typu zabezpieczeń, a to dlatego że połączenie np. WPA2 i PPPoE nieźle zamula łącze...

Poza tym na 99% PPPoE nie leci plainem, więc za wiele się nie dowiesz...a atak na Radius'a to kiepski pomysł

Przy wifi nie ma mowy o switch'u, zachowuje się imho jak hub tyle, że na nie wiele zda Ci się przechwycenie pakietów, których nie odczytasz...możesz co najwyżej podejrzeć pierwsze próby negocjacji jeśli się nie mylę (w razie czego proszę mnie poprawić)

pozdrawiam

Domyślnie

Dyskusje na temat szans wbicia sie do sieci z PPPoE byla juz na forum
    http://hack.pl/forum/threads/6829-Ad...azaj-co-robisz

Szanse wejscia i pozostania w sieci tak aby admin nie wykryl sa przy ogromnej ilosci szczescia co najwyzej znikome...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania